Pomelo i niezwykły skarb

Pomelo i niezwykły skarb to dwunasty tom opowieści o filozofującym, maleńkim różowym słoniku. Fani tej serii nie będą zawiedzeni!

Ten odcinek jest niezwykle życiowy i jednocześnie abstrakcyjny i zaskakujący, przynajmniej tak samo, jak wszystkie poprzednie 🙂

Czy Wam też przytulona do siebie para bohaterów, siedząca we wnętrzu muszli, przypomina kultowych bohaterów opowieści Tove Jansson?

To po prostu musi być książka o miłości! – pomyślałam – i oczywiście, nie pomyliłam się 🙂

Ukochany bohater dzieci na całym świecie, różowy słoń Pomelo z przedługaśną trąbą, jest po swoje wielkie uszy zakochany, i to ze wzajemnością! Wybranką jego serca jest Stella, rozgwiazda.

Para spędza ze sobą mnóstwo czasu. Rozmawiają, śmieją się, tańczą, patrzą razem w morze, szepczą czułe słówka i przytulają się. Czy może być coś lepszego niż cza-cza-cza z ukochaną osobą? Pomelo nawet próbuje przystosować się do życia pod wodą, by móc towarzyszyć Stelli.

Wiecie jak to jest po pierwszym etapie zakochania, kiedy przychodzi moment, że każdy potrzebuje trochę przestrzeni dla samego siebie… i jakie to trudne, by odnaleźć ten złoty środek… dać sobie szansę na odpoczynek od drugiej osoby, jednocześnie jej nie zaniedbując.

O tym właśnie jest ta książka. O pięknie i trudach relacji z drugą osobą. Sprawdźcie czym jest tytułowy NIEZWYKŁY SKARB, oraz czy nasi bohaterowie go odnajdą 🙂

Przecudownie zilustrowana, z ogromnym wdziękiem i poczuciem humoru przez francuskiego ilustratora Benjamina Chauda, zobaczcie 🙂

tytuł: Pomelo i niezwykły skarb

seria: Pomelo

tekst: Ramona Bădescu

ilustracje: Benjamin Chaud

tłumaczenie: Katarzyna Skalska

wydawnictwo: Zakamarki, 2024

objętość: 44 strony

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 44,90 zł

 

Jeśli masz ochotę na więcej Pomelo 🙂 to zapraszam tu!

Niezastąpioną kreskę Benjamina Chaud’a możesz podziwiać w innych książkach tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz