PINOKIO

Pinokio foto Monika Szymkowiak4

Pinokio | foto: Monika Szymkowiak

A gdyby tak Pinokia zagrała dziewczyna? Albo lepiej dwie dziewczyny? Pinokio to przecież kukiełka i prawdziwy chłopiec, wiec co w w tym dziwnego… A gdyby aktorzy grali po kilka ról np.: Maciej Stuhr grałby nauczyciela, sędziego i sprzedawcę osłów? Co by to było?

Wspaniały spektakl! Bardzo nowoczesny i prawdziwy. Zrealizowany z rozmachem, wyobraźnią, ale bez zbędnego wydziwiania. Z muzyką na żywo, wspaniałą scenografią i kostiumami, z akcją na wyciągnięcie ręki, a chwilami nawet obserwowaną “od środka”. A o czym?

“Pinokio” Anny Smolar jest o buncie, walce o niezależność, taką, którą toczy się przez całe życie. I o pieniądzach. Pinokio jest przekonany, że to właśnie pieniądze dadzą mu wolność, więc kłamie, oszukuje, ucieka i tak bardzo nie chce być biedny. Postać Pinokia jest pełna wad, przez nie bezustannie wpada w kłopoty, ale jest w tym wszystkim sobą.

Pinokio w gwiazdorskiej obsadzie: Magdalena Popławska, Dominika Knapik, Magdalena Cielecka, Maciej Stuhr w ten weekend w ATM Studio w Warszawie.

Pierwszy spektakl Nowego Teatru przygotowany dla młodych widzów. Grany dotąd  37 razy. Ciekawostka, że twórcy pierwotnie zakładali, że będzie to spektakl dla dzieci od 8 roku życia, by po pierwszych spektaklach obniżyć tę granicę do 5 lat.

Musicie to zobaczyć!

pinokio 9

Pinokio | foto: Magda Hueckel

pinokio8

Pinokio | foto: Magda Hueckel

pinokio10

Pinokio | foto: Magda Hueckel

poster

 

 

Reklama

Posty powiązane

Comments (1)

Pinokia w Teatrze Polskim w Warszawie polecam, jest super!

Zostaw komentarz