Pamiętnik Florki – serial animowany na DVD

Pamiętnik Florki - serial animowany na DVD

Wszystkich fanów serii wydawniczej o ryjówce Florce ucieszy wiadomość, że jest już dostępny Pamiętnik Florki – serial animowany na DVD!

Jeśli jeszcze nie znacie tej bohaterki to… 🙂

Florka to ryjówka, z którą może utożsamić się każdy przedszkolak. Serial ukazuje świat oczami kilkulatka. Florka jest ciekawska, bystra, koleżeńska, a każdego dnia czemuś się dziwi i próbuje zrozumieć. Zawsze jest obecny jej ukochany pluszak, kotek Rysio, który wysłuchuje jej smutków i towarzyszy w zabawach.

Świat dziewczynki jest bezpieczny i uporządkowany. W schludnym domku mieszka z rodzicami, mamą Gryzeldą i tatusiem Ambrożym. Jej rodzice są wyrozumiali i cierpliwie wyjaśniają jej jak działa świat. Oboje pracują, wspólnie wypełniają codzienne obowiązki. Mama sprząta dom, ale podoba mi się, że przy okazji przygód Florki, możemy zaobserwować Ambrożego prasującego ubrania, czy gotującego obiad. Oboje są cudowni!

Obie płyty zawierają kilkanaście odcinków serialu, z którego każdy dotyczy innego ważnego tematu. W kilku z nich Florka poznaje zjawiska atmosferyczne i dowiaduje się o świecie przyrody, w innych zmaga się z emocjami, takimi jak nieśmiałość, wstyd, rozczarowanie. Czasem bohaterka ma trudność w spontanicznym poznawaniu rówieśników. Innym razem staje w obronie słabszych. Jak każde dziecko, boi się braku akceptacji. Na przykładzie fasolki udaje jej się zrozumieć, na czym polega rośnięcie. Niektóre odcinki opowiadają o problemach nieco mniej przyziemnych, takich jak sedno prawdziwego skarbu czy próba znalezienia szczęścia. Florka mierzy się również z problemem rodzeństwa! Jej mama spodziewa się dziecka i dziewczynka będzie starszą siostrą… jak się okazuje podwójną, bo w ostatnim odcinku na świat przychodzą bliźniaki i Florka musi sobie poradzić z zazdrością.

W serialu, podobnie jak w wielu książkach tej autorki, przebija się myśl, że dziewczynki mogą robić to samo co chłopcy i nie mają ograniczeń ze względu na płeć. Mogą bawić się samochodami, mogą trenować boks, jeśli tylko o tym marzą i nie oczekuje się od nich, że zawsze będą grzeczne czy idealne.

Ogromnym atatem serialu jest nie tylko bardzo charakterystyczna kreska Jony Jung, która tu odpowiada za projekty postaci i dekoracji, ale również mądry, a jednocześnie zabawny tekst autorstwa Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. Florka bez przerwy odkrywa coś nowego, rozwalając dorosłego wdza na łopatki…. bo pomyśleliście kiedyś na przykład o tym, że “od rośnięcia nie ma odpoczynku”? 😀 albo, że “mysz to mysz, a ryjówka to ryjówka”?

Żart autorki kryje się w wielu elementach, chociażby w daniach serwowanych w domu Florki. W każdym odcinku ryjówki raczą się innymi potrawami i ch dieta zdaje się być bardzo zróżnicowana 🙂 Czesem jedzą sałatę z chrząszczy, innego dnia udka komara lub muchy w czekoladzie. W łazience możemy zauważyć KREM DO ŁAP, a gazeta którą często czytuje tata Florki to RYJNIK CODZIENNY.

Cudna kreskówka dla kilkulatków. Mądra, z muzyką świetnie podkreślającą atmosferę danego momentu, z całym mnóstwem przygód, które dotyczą każdego dziecka.

Bardzo polecamy… uwielbiamy książki, ale jeśli macie ochotę na film, to właśnie taki! Ciekawy, śmieszny, mądry i bezpieczny 🙂

BOX DVD Z SERIALEM MOŻESZ KUPIĆ TU!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz