Nowe wydanie – Sto bajek – Jan Brzechwa

Nowe wydanie - Sto bajek - Jan Brzechwa

Tuż przed świętami, dzięki staraniom wydawnictwa Bajka, ukazało się poprawione i uzupełnione wydanie “Stu bajek” Jana Brzechwy. Teksty, należące do kanonu literatury dziecięcej od dziesięcioleci, zostały starannie poprawione, a interpunkcja uwspółcześniona. Dzięki temu bajki niesamowitego poety, są wciąż aktualne i pokochają je dzieci.

Bo czy możecie sobie wyobrazić pokolenie, które nie zna chrzaszcza ze Szczebrzeszyna, straganowych przepychanek albo dzikiego dzika? Nie można do tego dopuścić, czytajcie dzieciom wiersze Jana Brzechwy koniecznie!

Na szczęście na naszym rynku jest mnóstwo wydań utworów tego Autora, ale nie każde jest tak wyjątkowe.

Jak dowiadujemy się ze wstępu, jaki w książce zamieścił Wydawca, ze względu na szacunek do Autora, w tym tomie został zachowany wybór i oryginalna kolejność wierszy. A jest naprawdę w czym wybierać – znajdziecie tu mnóstwo dobrze Wam znanych i pokochanych w dzieciństwie oraz sporo mało popularnych.

Wydanie idealnie nadaje się na prezent, bo zostało pedantycznie wydane. Oprócz płóciennego grzbietu, który zawsze mnie pociąga i jest dla mnie istotnym wyznacznikiem luksusowej książki 🙂 jest bardzo bogato zilustrowana przez mistrza Piotra Rychela.

Na końcu znajduje się, przygotowany przez redakcję,  słowniczek, dzięki któremu dziecko zrozumie wyrażenia i słowa już niespotykane, takie, które wyszły z użycia.

Prawdziwa przyjemność trzymać ją w rękach. Idelna do głośnego czytania dla całej rodziny. Z sentymentem przeglądam i czekam, aż moje dzieci odwiną ją ze złotego papieru 24 grudnia 😀

tytuł: “Sto bajek”

tekst: Jan Brzechwa

ilustracje: Piotr Rychel

wydawnictwo: Bajka, 2017, wydanie trzecie zmienione

objętość: 240 stron

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 49,90 zł

KUP TERAZ U PSOTNIKA ZA 37 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz