Najpiękniejsza “Biblia opowiedziana i objaśniona” dla dzieci i całej rodziny

Najpiękniejsza "Biblia opowiedziana i objaśniona" dla dzieci i całej rodziny

Prezentujemy dziś nowość, której pojawienie się na rynku bardzo nas ucieszyło. To “Biblia opowiedziana i objaśniona” wydana w Polsce dzięki staraniom wydawnictwa Publicat.

To, że treść Biblii, każdy (przynajmniej mieszkaniec Europy) powinien znać i rozumieć, jest oczywiste. Biblia zajmuje specjalne miejsce w europejskiej tożsamości i kulturze, jest skarbnicą symboli i archetypów. Niezależnie od naszych przekonań religijnych, Biblia, jako tekst kultury, jest źródłem inspiracji (niezmiennie od wieków) dla wszystkich dziedzin sztuki.

Pomimo, że temat jest tak istotny, trudno było mi do tej pory znaleźć odpowiednie opracowanie dla moich dzieci. To pierwsza tego typu pozycja prezentowana w Strefie Psotnika.

“Biblia opowiedziana i objaśniona” to książka, a właściwie… sporych rozmiarów księga, która ma kilka poważnych zalet. Ciężko znaleźć je wszystkie w komplecie w innych publikacjach tego typu 😀

  • Układ treści jest świetnie pomyślany i logiczny, klarowny dla młodego czytelnika spis treści, swoisty “pasek postępu” na dole każdej rozkładówki, który pomaga zorientować się, gdzie w momencie czytania należy umiejscowić opisywane wydarzenia na osi czasu.
  • Obejmuje Stary i Nowy Testament. Prezentuje aż sześćdziesiąt najważniejszych postaci i wątków: od historii o Adamie i Ewie, Mojżeszu, królu Dawidzie czy Hiobie, po narodziny, nauczanie i śmierć Jezusa.
  • Jest starannie opracowana, lecz nie przeładowana informacjami, a te które zostały zawarte w książce, są ciekawie zaprezentowane. Każda z opowieści zawiera objaśnienienia, dzięki którym łatwiej zrozumieć kontekst historyczny, społeczny i kulturowy. Część z dopisków dotyczy również codzienności ludzi żyjących w omawianej epoce.
  • Informacje są na tyle ciekawe, że ta lektura spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym, jest świetna do wspólnego czytania.
  • Bardzo estetycznie i elegancko wydana. Oczywiście w twardej oprawie, a okładkę z niepowlekanego, szorstkiego papieru, zdobią elementy wykończone złotą folią. Świetnie to wygląda i dzięki temu idealnie nadaje się na prezent z okazji Pierwszej Komunii czy Chrztu, zawsze miałam problem z wyborem Biblii dla dzieci na takie okazje.
  • Ogromny problem przeróżnych Biblii dla dzieci leży w oprawie graficznej. Ta w żadnej mierze nie jest kiczowata, wręcz przeciwnie. Bardzo podobają mi się ilustracje w stonowanych kolorach, autorstwa francuskiej ilustratorki Hélène Georges.
tytuł: Biblia opowiedziana i objaśniona

tekst: Jean-Michel Billioud

ilustracje: Hélène Georges

wydawnictwo: Publicat, 2018

objętość: 172 strony

dla młodszej młodzieży: 10+

cena okładkowa: 69,00 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz