Najlepsze nowości wydawnicze dla dzieci – luty 2018

Najlepsze nowości wydawnicze dla dzieci - luty 2018

Podsumowując luty 2018 u Psotnika, wytypowaliśmy najlepsze nowości wydawnicze dla dzieci miesiąca. Wybraliśmy cztery wyjątkowe książki – po jednej na każdy tydzień 🙂 Wszystkie szczegółowo prezentowaliśmy w Strefie Psotnika, ale jeśli coś Was ominęło, to dziś luty w pigułce 🙂 Zapraszamy…

JAŚ I JANECZKA – TOM 1

tekst: Annie M.G. Schmidt, ilustracje: Fiep Westendorp, tłumaczenie: Maja Porczyńska-Szarapa,

wydawnictwo: Dwie Siostry, 2018, 184 strony, dla dzieci w wieku: 3+, cena okładkowa: 29,90 zł

To zbiór krótkich, przezabawnych i uroczych, opowiadań o codziennym życiu dwójki przyjaciół, którzy wspólnie spędzają czas, bawią się, dokazują i odkrywają świat. Ich przygody idealnie wpisują się w zainteresowania przedszkolaków. Dzieci uwielbiają słuchać o sobie i swoich dokonaniach, a Jaś i Janeczka bawią się w dom, karmią misia, leczą chorą lalę lub wycinają obrazki z ukochanej książki tatusia. Jednym słowem to typowe kilkulatki. Autorka wymyślając historie swoich bohaterów inspirowała się zabawami swojego syna Fiepa i jego kilkuletniej sąsiadki. Może to dzięki temu opowieści są tak prawdziwe i urzekające. Wielką zaletą zarówno tekstu, jak i ilustracji, jest prostota języka i spojrzenie z perspektywy dziecka.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej książce i zobaczyć jak wygląda w środku, zobacz prezentację Psotnika tu!

CZARODZIEJSKI MOST

tekst: Dorota Gellner, ilustracje: Marianna Sztyma, wydawnictwo: Bajka, 2018, 32 strony, dla dzieci w wieku: 4+, cena okładkowa: 29,90 zł

To bogato zilustrowana opowieść o tym, że nawet najbardziej niesamowite marzenia, mogą się spełnić. Nawet te niewypowiedziane, te skrywane w głębi serca, mają szansę się ziścić. Czarodziejski most to miejsce, dzięki któremu każdy staje się lepszy… Lektura daje nadzieję, że naprawdę warto marzyć!

Ta nowość w katalogu wydawnictwa Bajka, to wspólna książka wyjątkowego duetu! Tekst napisała wielokrotnie nagradzana, uwielbiana przez czytelników w każdym wieku, wybitna autorka tekstów dla dzieci, Dorota Gellner, a zilustrowała malarka i ilustratorka Marianna Sztyma.

Ciężko wybrać, która warstwa wnosi więcej – rymowany, krótki i esencjonalny tekst czy pełne żywych kolorów, cudowne ilustracje. Tu współgrają, uzupełniają się i są równoważne.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej książce i zobaczyć jak wygląda w środku, zobacz prezentację Psotnika tu!

Najlepsze nowości wydawnicze dla dzieci - luty 2018

GDZIE? JAK? DLACZEGO? Kacper w muzeum

tekst i ilustracje: Adam Święcki, wydawnictwo Tadam, 2018, 28 stron, dla dzieci w wieku 5+, cena okładkowa 29 zł

To druga książka w serii, która ukazuje oczami dziecka różne miejsca związane z kulturą. Tym razem mały Kacper zwiedza muzea… nie jedno, tylko wiele. Jego przygoda zaczyna się od muzeum paleontologicznego, gdzie chłopiec podziwia ogromne dinozaury i zastanawia się, jak wielka musiała być ich szkoła ? Potem udaje się do muzeum sztuki, gdzie są niesamowite obrazy i rzeźby, a potem przychodzi czas na kolejne fascynujące miejsca… związane z lotnictwem, kolejnictwem, techniką i innymi.

Książka ukazuje najmłodszym czytelnikom wielkie bogactwo jakie możemy odkryć w muzeum. Zwłaszcza, że teraz większość z nich jest przychylnie nastawione na zwiedzających poniżej metra wzrostu ? i można już czasem nawet dotykać eksponaty.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej książce i zobaczyć jak wygląda w środku, zobacz prezentację Psotnika tu!

CZUŁOŚĆ –  KAMISHIBAI

tekst i ilustracje: Antoine Guilloppé, tłumaczenie: Julian Brudzewski, wydawnictwo: Tibum, 2018, 19 kart, dla dzieci w wieku: 3+, cena: 49 zł

Niesamowita nowość do drewnianego teatrzyku Kamishibai, w której autor pokazuje czytelnikowi, że czułości uczymy się od rodziców, a potem towarzyszy nam przez całe życie, niezależnie od  pory roku. Na wspaniałych ilustracjach widzimy, że czułość okazują rodzice nie tylko ludzi, ale również zwierząt – nawet ptaków czy najmniejszych owadów.

Każda plansza ma swój przewodni kolor, za każdym razem inny. Jedna jest bladoróżowa, inna intensywnie fioletowa, są brązy, zielenie, czerń. Ciężko oderwać od nich wzrok i mam ochotę każdą oprawić i zawiesić na ścianie, serio! Są piękne. Zobaczcie…

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej książce i zobaczyć jak wygląda w środku, zobacz prezentację Psotnika tu!

A Wy jakie mieliście największe wydawnicze odkrycia lutego? 

Zapraszamy również do artykułu prezentującego najlepsze nowości wydawnicze dla dzieci – styczeń 2018 tu!

Reklama

Zostaw komentarz