x4

x4

Przedstawiam Wam przewodnik do grach, które pamiętacie z dzieciństwa. To skarbnica pomysłów na dobrą zabawę, do której nie potrzeba wiele. Zaprezentowano tu ponad pięćdziesiąt gier, uporządkowanych w kilku działach: “W kole, w kółeczku, w korowodzie”, “Róbcie, to co ja”, “Zabawy z piłką”, “Kto szybszy, kto sprytniejszy”, “Trzepak, klasy, skakanka czyli podwórkowa klasyka”, “Zabawy zręcznościowe” oraz “Zabawy na niepogodę”.

Każda z gier jest dokładnie opisana, a oprócz instrukcji mamy podane przedmioty, które będą potrzebne. Są to rzeczy dostępne na każdym podwórku – kamyki, chusteczka czy kapsle. Wiele z zaproponowanych zabaw nie wymaga niczego oprócz kilkorga chętnych do zabawy dzieci.

Gdy przeglądam tę pozycję co chwila odżywają wspomnienia. Niektóre zabawy są dla mnie zupełnie nowe, ale jest mnóstwo takich, które odeszły do lamusa, wcale się o nich nie pamięta… a są świetne!

To propozycja stanowiąca alternatywę dla nowoczesnych dziecięcych aktywności, próba zachęcenia do zabawy na dworze z rówieśnikami.

Książka jest utrzymana w charakterze retro, co bardzo pasuje do treści. Papier jest zadrukowany tak, że wydaje się pożółkły. Do tekstów piosenek czy wyliczanek użyto fontu przypominającego ten, który wychodził z maszyny do pisania. Pełno tu starych, czarno – białych fotografii dzieciaków ganiających na podwórku przed blokiem.

Książka przydatna w każdym domu, w którym mieszkają dzieci, ale również w przedszkolach czy szkołach podstawowych. POLECAM!

x2

xxx

x5

tekst: Katarzyna Piętka

ilustracje: Agata Raczyńska

Nasza Księgarnia, 2016

128 stron

dla dzieci 6+

cena okładkowa 36,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Comments (2)

Piękna jest ta książka. Sama zapomniałam o niektórych zabawach, a z nią łatwo je sobie przypomnieć:)

dokładnie… można sobie przypomnieć i nauczyć dzieciaki, a potem mieć chwilę spokoju na czytanie 😀

Zostaw komentarz