G-Dzieci poeci? Jesienne warsztaty dla dzieci – Łazienki Królewskie

G-Dzieci poeci? Jesienne warsztaty dla dzieci - Łazienki Królewskie

Łazienki Królewskie zapraszają na jesienną przygodę z kreatywnym pisaniem całe rodziny z dziećmi w różnym wieku.

Warsztaty rodzinne z cyklu “G-Dzieci poeci?” wypełnią gry słowne, zabawy w skojarzenia oraz literackie łamigłówki. Do końca roku 2018 przed nami jeszcze dwa spotkania!

Czy wiecie, że w zakamarkach Pałacu na Wyspie, kiedy jest już całkiem cicho, usłyszeć można czasem stukot końskich kopyt? To mitologiczny Pegaz odwiedza łazienkowskie Hipokrene – źródło poetyckiego natchnienia. Nie każdy wie, że kiedyś w pałacowej Rotundzie była grota, skrywająca fontannę – miejsce spotkań muz, opiekunek poetów i artystów. Za to każdy może czerpać z tego źródła do woli. To tutaj właśnie rozpoczniemy naszą przygodę z kreatywnym pisaniem, staniemy się poetami, autorami tekstów piosenek, wyliczanek i zagadek. Warsztaty “G-Dzieci poeci?” wypełniają gry słowne, zabawy w skojarzenia oraz literackie łamigłówki. Przygotujcie wasze długopisy na “poetyckie bazgrolenie”.

Wczoraj, w niedzielę 28 października, odbyło się kolejne już spotkanie dla całych rodzin z cyklu “G-Dzieci poeci?” w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Pomimo ponurej jesennej aury i deszczu, było niezwykle energetyzująco, twórczo i wesoło. Celem spotkania było skomponowanie jesiennej piosenki i efekty pracy twórczej przerosły wszelkie oczekiwania 🙂

Inspiracją było wszystko wokół… wsłuchiwaliśmy się w dźwięki pór roku ukrytych w pałacowych wnętrzach i na dworze, zainspirowani październikową aurą łazienkowskiego ogrodu, wyruszyliśmy na poszukiwanie jesiennej piosenki, dla której wymyślaliśmy słowa i różne melodie. Był szamański bęben, tupanie swojego nastroju, pluszowy pegaz i wielki kosz jabłek. Nie zabrakło tworzenia własnych instrumentów muzycznych i ćwiczeń na dykcję. Mega dawka energii na cały tydzień!

Cały czas chodzi za nami fragment naszej jesiennej piosenki, który brzmiał tak 🙂

“A dzisiaj jesień paniusiu kochana,

a dzisiaj jesień od samego rana”

 

Wszystkie w cyklu, jak i wczorajsze warsztaty, prowadziła niezwykle charyzmatyczna Lidia Iwanowska-Szymańska – absolwentka Wydziału Anglistyki, studiów podyplomowych “Literatura i książka dla dzieci i młodzieży” na Wydziale Polonistyki UW oraz Szkoły Mistrzów – studiów technik pisarskich i prezentacji tekstu literackiego przy Instytucie Literatury Polskiej na Wydziale Polonistyki UW, tłumaczka języka angielskiego, początkująca autorka wierszy i książek dla dzieci, chórzystka i akordeonistka.

Zrobiliśmy dla Was fotorelację z wczorajszego spotkania i serdecznie zachęcamy Was do udziału w kolejnych 🙂

G-Dzieci poeci?

Warsztaty rodzinne dla dzieci w wieku 3-5 i 6-10 lat organizowane przez Łazienki Królewskie w Warszawie

Terminy: wybrane niedziele od września do grudnia, godz. 11.00
Miejsce spotkania: Pałac na Wyspie
Obowiązuje: bilet rodzinny w cenie 25 zł (dziecko plus opiekun) na jeden warsztat lub karnet w wysokości 90 zł na cztery zajęcia
Zapisyrezerwacje@lazienki-krolewskie.pl

Terminy warsztatów dla grupy 3-5 lat:
23 września – “Zakręcona wyliczanka”
14 października – “Jesienna piosenka”
4 listopada – “Księżycowy wiersz”
2 grudnia – “Słodka zagadka”

Terminy warsztatów dla grupy 6-10 lat:
30 września – “Zakręcona wyliczanka”
28 października – “Jesienna piosenka”
25 listopada – “Księżycowy wiersz”
9 grudnia – “Słodka zagadka”

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz