Britannica Nowa encyklopedia dla dzieci

Britannica Nowa encyklopedia dla dzieci to co prawda nie jest nowość na naszym rynku, bo premierę miała pod koniec 2021 roku, ale w nasze łapki trafiła dopiero teraz.

Od kiedy pamiętam, unikałam wszelakich encyklopedii dla dzieci. Prawie zawsze są to publikacje na bardzo niskim poziomie estetycznym, a merytoryczny z kolei, jest ciężki do weryfikacji. Nigdy encyklopedia dla dzieci nie przypadła mi do gustu na tyle, by pokazać ją na blogu Strefy Psotnika, gdzie, co by nie mówić, mają możliwość trafić tylko najlepsze książki dla dzieci.

Od dwóch tygodni moje dzieci realizują obowiązek szkolny w domu… nie chodzą do szkoły, na różne sposoby wpajają wiedzę i teraz jeszcze więcej wyszukuję książek popularnonaukowych dla dzieci, by wspomóc w samodzielnej nauce. Możecie więc wyobrazić sobie moją radość, gdy trafiłam na tę książkę. Britannica Nowa encyklopedia dla dzieci od wydawnictwa Kropka, to pierwsza encyklopedia na łamach Strefy Psotnika w wieloletniej historii bloga 🙂

Ta książka jest zachwycająca pod każdym względem. Jest przepięknie wydana i wystarczy na nią spojrzeć, by poczuć chęć wertowania, czytania, wąchania 🙂 Okładka jest obłożona w papier z wyraźną fakturą, wielkie złocone litery rzucają się w oczy i całość przywodzi na myśl księgi z minionych czasów.

W środku multum informacji i ciekawostek, w pięknej szacie graficznej. Bardzo dużo ilustracji, fotografii, ramek z komentarzami ekspertów. KSIĄŻKA DO KTÓREJ KAŻDY BĘDZIE WRACAŁ I WRACAŁ… LATAMI!

Tematy zostały opracowane przez Christophera Lloyda oraz ponad siedemdziesięciu ekspertów w dziedzinach takich jak: astronomia, zoologia, historia, archeologia czy neurobiologia.

Encyklopedia została podzielona na osiem podstawowych rozdziałów, a są to kolejno: Wszechświat, Ziemia, Materia, Życie, Ludzie, Starożytność i Średniowiecze, Czasy Nowożytne i współczesne, Dziś i jutro.

Nie sposób pokazać wszystkiego, wszak ta publikacja to przeszło czterysta stron, ale zapewniam Was, warto mieć ją na półce! POLECAM!

redaktor wersji oryginalnej: Christopher Lloyd

ilustracje i typografia na okładce: Justin Poulter

ilustracje w środku: Mark Ruffle i Jack Tite

tłumaczenie: Anna Bereś

wydawnictwo: Kropka, 2022

oprawa twarda, format: 210 x 280 mm

objętość: 424 stron

cena okładkowa: 149,90 zł

Wiek: 9-12

Jak już wspominałam, więcej encyklopedii dla dzieci u Psotnika nie znajdziecie,

ale jeśli macie ochotę na więcej popularnonaukowych perełek, to zapraszam chociażby tu!

Reklama

Posty powiązane

Comments (1)

Ale ta encyklopedia dość słabo opisuje holocaust … nawet miałam ją w rekach, ale z tego powodu, i z powodu opisu II wolny światowej, nie zdecydowałam się na zakup.

Zostaw komentarz