Bercia i Orson – powieść dla dzieci o niedźwiedziach

Bercia i Orson - powieść dla dzieci o niedźwiedziach

Bercia i Orson – powieść dla dzieci o niedźwiedziach i dzikich zwierzętach Tomasza Samojlika to nowość Wydawnictwa Agora dla dzieci. Idealna lektura dla czytelnika w wieku 6-9 lat.

Agorowa seria Zwierzaki znowu się powiększyła 🙂 Po Lolku, Ambarasie, Wojtku, Dziku Dzikusie i Tarmosi to już szósta historia w cyklu!

Każda z nich opowiada o zwierzętach innego gatunku. Tym razem jest cała o niedźwiedziach, choć nie zabrakło jeleni, dzików, kruków i ludzi. Tytułowi Bercia i Orson to rodzeństwo misiów, które wraz z troskliwą mamą szukają w lesie bezpiecznego kąta, a przy okazji uczą się życia, dokazują i mają mnóstwo przygód 🙂

W zabawną i trzymającą w napięciu powieść są wplecione informacje o życiu niedźwiedzi. Przy okazji dowiadujemy się o ich trybie życia, pożywieniu, zabawach i o wielu innych sprawach.

Któż lepiej by to mógł napisać od Tomasza Samojlika, który nie dość, że ma na koncie mnóstwo świetnych komiksów i książek dla najmłodszych, to jeszcze jest naukowcem, pracownikiem Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży, zajmującym się zawodowo badaniem historii przyrodniczej Puszczy Białowieskiej. Świetnie udało się przemiksować fabułę z wiedzą przyrodniczą i jak zwykle u tego Autora wyszła wciągająca, ciepła powieść popularyzująca wiedzę o przyrodzie.

Jak od razu zapowiada okładka, ogromnym atutem “Berci i Orsona” są ilustracje Eli Wasiuczyńskiej, malarki, ilustratorki książek dla dzieci, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni malarstwa Juliusza Joniaka, oraz książki i typografii Romana Banaszewskiego. Choć zilustrowała już kilkadziesiąt książek, ja nigdy nie mam dość 🙂 To jest coś pięknego, zobaczcie…

tytuł: Bercia i Orson

seria: Zwierzaki

tekst: Tomasz Samojlik

ilustracje: Ela Wasiuczyńska

wydawnictwo: Agora dla dzieci

objętość: 184 strony

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 39,99 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz