Abecadło pod lupą. Wielka wyprawa w świat liter

Abecadło pod lupą. Wielka wyprawa w świat liter

Mamy dla Was niesamowitą nowość od warszawskiego wydawnictwa Mamania. To “Abecadło pod lupą. Wielka wyprawa w świat liter” czyli książka do interaktywnego poznawania alfabetu. Książka znalazła się pod choinką w naszym domu i zrobiła prawdziwą furrorę również wśród starszych dzieci i dorosłych.

Interaktywnego poznawania liter bo…. do każdego egzemplarza została dołączona specjalna lupa z czerwoną folią… ale o tym za chwilę. W tej książce każda z liter dostała swoją własną rozkładówkę, czyli aż dwie wielkie strony! Po lewej znajduje się mnóstwo podpisanych elementów, których nazwy zaczynają się na daną literę. Po prawej zaś stronie rozkładówki jest po prostu wielka litera. Wygląda nietypowo, jest w specyficzny sposób pokolorowana na czerwono i w tym właśnie został ukryty myk 🙂 Wystarczy przyłożyć do litery magiczną lupę, by naszym oczom ukazały się rysunki. To zwierzęta, owoce i różne przedmioty, które mają związek z daną literą. Nie zawsze to oczywiste skojarzenie. Ta technika nie pierwszy raz została wykorzystana w ksiązkach dla dzieci i mogliście już mieć z nią do czynienia.

Książka oczywiście przede wszystkim zaznajamia najmłodsze dzieci z kształtem i brzmieniem poszczególnych liter, ale to nie wszystko. Można bowiem w kontakcie z “Abecadłem pod lupą” wymyślać nieskończenie wiele zabaw. To idealna pomoc w opowiadaniu i tworzeniu własnych historii. Niezwykle inspirująca i pobudzająca wyobraźnię.

“Abecadło pod lupą. Wielka wyprawa w świat liter” to wyróżniony w konkursie dyplomowym projekt Eugeni Wasylczenko.  Książek do nauki liter dla najmłodszych dzieci jest zatrzęsienie. Mimo to, dzięki pomysłowości i wykorzystaniu ciekawej techniki, autorce udało się stworzyć coś niesztampowego i wyróżniającego się na tle innych, dostepnych na rynku. Jestem pewna, że będziecie oczarowani, a ilość sposobów na jej wykorzystanie w domu czy przedszkolu, jest ograniczona tylko wyobraźnią czytelnika.

Ślicznie, starannie wydana, na pięknym papierze, oprawiona w twardą okładkę, ze specjalną kieszonką na lupę, stanowi idealny prezent dla każdego przedszkolaka. POLECAMY!

tytuł: Abecadło pod lupą. Wielka wyprawa w świat liter

tekst i ilustracje: Eugenia Wasyleczko

wydawnictwo: Mamania, 2019

objętość: 54 strony

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 49,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz