książka i spektakl “Dziób w dziób”

dziób1

Dziś pozycja wyjątkowa!

“Dziób w dziób” to dramat dla dzieci Maliny Prześlugi. To rozpisana na role sztuka teatralna, której tekst uzupełniony został didaskaliami dotyczącymi sposobu inscenizacji. Aby ułatwić odbiór młodemu czytelnikowi każda postać oprócz podpisu jest oznaczona kolorową ikonką.

Wydanie zawiera również Szkicownik Scenografa, gdzie znajdziemy rysunki poszczególnych lalek i elementów scenografii zaprojektowanych przez Roberta Romanowicza oraz archiwalne zdjęcia z pierwszych teatralnych prób czytanych.

Historia jest świetna. Do podwórkowej bandy gołębi próbuje dołączyć wróbel Przemek. Nędznie wygląda, gada do siebie, no i jest wróblem! Gołębie nie mogą go przecież zaakceptować!

Dzięki uporowi, niesamowitej odwadze i umiejętności zjednywania sobie innych, Przemek przełamuje bariery i udaje mu się zmienić dawno utarte schematy.

Tekst czyta się jednym tchem. Nie pozbawiony humoru porusza bardzo trudne tematy. Mamy tu problem inności, odrzucenia, tolerancji i zaufania, ale podane w formie bardzo przystępnej dla dziecka.

Równolegle z premierą tej książki, w kwietniu tego roku, odbyła się premiera spektaklu teatralnego dla dzieci w Teatrze Animacji. Po wakacjach czeka nas zatem obowiązkowa wycieczka do Poznania. Po zapoznaniu się z tekstem i szkicami ciekawie będzie zobaczyć jak  całość została przeniesiona na deski teatru. Zdjęcia ze spektaklu możecie zobaczyć tu.

Bardzo Wam polecam “Dziób w dziób”, to niecodzienne doświadczenie!

dziób4

dziób3

tekst: Malina Prześluga

ilustracje: Robert Romanowicz

Wydawnictwo Tashka, 2016

84 strony

dla dzieci 6+

cena okładkowa 36 zł

Reklama

Posty powiązane

Comments (2)

Spektakl jest genialny! Byłyśmy, zrecenzowałyśmy i z całego serca polecamy!

o to zazdrość! 🙂 my jedziemy po wakacjach na bank 😀

Zostaw komentarz