“Wilki z Nowego Meksyku” William Grill

wilki1

Poprzednia książka Williama Grill’a “Wyprawa Shackletona” została okrzyknięta najlepszą ilustrowaną powieścią dla dzieci i młodzieży w 2014 roku przez „The New York Times”. Autor znowu zachwyca! Ten młody artysta (ur. 1990!) ma niesamowite wyczucie i talent.

Nowość z wydawnictwa Kultura Gniewu, “Wilki z Nowego Meksyku”,  to cudowna adaptacja opowiadania “Lobo: Król Currumpaw” ze zbioru wydanego w 1898 roku pt.: “Zwierzęta które znałem”.

Jego autor, Ernest Thomson Seton, był pisarzem, ale również jednym z twórców skautingu, rysownikiem oraz obrońcą przyrody i kultury Indian. William Grill swoją książkę oparł również na własnych badaniach na temat Setona i czasu, w którym żył.

Książka przenosi czytelnika do Ameryki Północnej, do Nowego Meksyku, na Dziki Zachód.

To prawdziwa historia legendarnej watahy wilków żyjącej na tamtych terenach. Przywódca stada, potężny wilk Lobo, budził w mieszkańcach lęk. Nikt nie potrafił go upolować. Ludzie byli pewni, że zwierze posiadające taką inteligencję, musi mieć nadzwyczajne, magiczne zdolności.

Wyznaczono ogromną nagrodę dla myśliwego, który go upoluje. Pomimo tego kolejni myśliwi nie byli w stanie go schwytać, wracali upokorzeni z pustymi rękami, aż do czasu… aż pewien mężczyzna postanowił rozprawić się z wilkiem. Urządził na niego wielkie polowanie. Sprawdźcie co się stało dalej koniecznie!

Ta urzekająca historia pokazuje jak niezwykły wilk zmienił życie myśliwego. Dzięki prawdziwym wydarzeniom opisanym na kartach tej książki, powstał ruch społeczny zajmujący się ochroną dzikiej przyrody na terenie Stanów Zjednoczonych.

Książka niesie ze sobą niezwykle ważne przesłanie zawarte w słowach Ernesta T. Setona:

 

“Od czasów Lobo, moim najszczerszym życzeniem było

uświadomienie ludziom, że wszystkie nasze rodzime dzikie

zwierzęta są niezwykle cennym dziedzictwem, którego nie

mamy prawa niszczyć, ani odbierać do niego dostępu naszym dzieciom”

 

Pedantycznie wydana: płócienny grzbiet, lakier wybiórczy na okładce, w środku cudowny matowy papier w wysokiej gramaturze. Taka książka-ideał 🙂

Na końcu zamieszczono dodatek, w którym znajdują się informacje o kondycji wilka szarego w Polsce, lista organizacji, które zajmują się tym ściśle chronionym gatunkiem oraz spis wybranych książek na temat wilków, dla osób, które chcą dowiedzieć się więcej.

Bardzo polecam! Nie przegapcie, poprzedni tytuł tego autora jest już niedostępny i tylko wznowienie może to uratować.

wilki4

wilki3

wilii2

tytuł: “Wilki z Nowego Meksyku”

teskt i ilustracje: William Grill

wydawnictwo: Kultura Gniewu/ Krótkie Gatki, 2017

objętość: 80 stron

dla dzieci w wieku: 10+  i dorosłych

cena okładkowa: 59,90 zł

 

inne książki o ochronie dzikich zwierząt prezentowane na Strefie Psotnika:

Uratuj mnie!” od wydawnictwa Bajka

“Dziwolągi” oraz “Znikające zwierzęta” od wydawnictwa Dwie Siostry tu!

Reklama

Posty powiązane

Comments (2)

wiadomość od wydawcy z ostatniej chwili! Będzie wznowienie “Wyprawy Shackletona” HURRA!

Książka super, a jeszcze lepsza wiadomość że będzie wznowienie Wyprawy Shackletona!!!!
A ja też mam wiadomość od wydawnictwa Bona że będzie wznowienie Skrzatów Willa Hyugena (jesień/zima 2017). Pozdrawiam serdecznie Dorota

Zostaw komentarz