Silla pierwszy tom nowej serii fantasy

Dziś przed Wami Silla pierwszy tom nowej serii fantasy zatytułowanej Opowieści świata Zorzy. Choć książka zadedykowana jest dzieciom i młodszej młodzieży, nas porwała bez reszty. Nawet tych ciut starszych 🙂 Nie przegapcie nowości od wydawnictwa Agora dla dzieci.

Znajdziecie tu wszystko, czego trzeba w porządnej powieści fantasy. Ciekawy świat, mapę, nietuzinkowych bohaterów, super przygodę, dowcip, no i oczywiście powody do wzruszeń i refleksji.

Uwielbiamy zimowe książki… te wszystkie opowieści z krain skutych lodem, ze skrzypiącym pod stopami śniegiem. Wystarczy spojrzeć na tę okładkę, by wiedzieć, że czeka nas coś wspaniałego. Do listy naszych ukochanych lodowych opowieści, na równi z Piratami Oceanu Lodowego, dopisujemy Sillę i czekamy na kontynuację! Na szczęście wydawnictwo dało już na zapowiedzi i możemy się spodziewać kolejnych części.

Rzecz dzieje się w tytułowym świecie Zorzy, która jest gwarantem dobra i równowagi, gdzie ludzie i zwierzęta żyją obok siebie, po partnersku, porozumiewając się we wspólnym języku i pomagając sobie nawzajem. Głównym bohaterem jest z pozoru zwykły chłopiec, jedenastoletni Ari. Napisałam z pozoru, bo zostaje on wybrany do wielkiego, bardzo ważnego dla wszystkich celu. Ma do spełnienia misję… niebezpieczną, mroczną i nieuniknioną. To jego przeznaczenie, którego nie da się ominąć. Ojciec chłopca zginął próbując zdobyć jedzenie, czy Ari podzieli jego los?

Świat otaczający Ari zmienia się na jego oczach. Do tej pory wszyscy żyli w dostatku i harmonii. Jednak ostatnimi czasy w ich krainie zaczaiło się zło, zaczęło robić się coraz zimniej, w morzu zamiast pomocnych fok i pożywnych ryb zamieszkały potwory…  ludzie zaczęli ginąć, pojawił się głód, strach, a na domiar złego…. Zorza umiera.

Ari wyrusza w podróż, pełną przygód, nowych znajomości i niebezpieczeństw. To postać, z którą czytelnik z łatwością się utożsami. Tylko on może uratować świat, wszystko jest w jego rękach… w rękach zwykłego chłopca. Jak sobie poradzi? Zapewniam, że nie sposób przez zakończeniem odłożyć Sillę na półkę, a przygoda i metafora zostaną z Wami na długo 🙂

Nie dość, że to świetna powieść to jeszcze BARDZO BOGATO ilustrowana. Taka ilość wielkich kolorowych ilustracji nie zdarza się w powieściach dla młodzieży zbyt często. Tu naliczyłam aż dwadzieścia obrazów, z którego każdy otrzymał swoją własną całą rozkładówkę, nie wspominając o mniejszych rysunkach, zdobiących początek każdego rozdziału.

Ilustracje są magiczne! Mogłabym oprawić je wszystkie i powiesić na ścianach. Autorem obrazów do Silli jest Mariusz Andryszczyk, którego kreskę możecie znać z takich książek z katalogu Agory, jak Lolek czy Rutka 🙂 Bardzo lubię prace tego ilustratora, za rozmach, wyobraźnię i zwłaszcza… za zabawę perspektywą. Mam nadzieję, że Silla pierwszy tom nowej serii fantasy to nie wyjątek i całość będzie tak mistrzowsko opracowana graficznie.

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz