Nowości Zakamarków do czytania dla dzieci w wieku 6+

Nowości Zakamarków do czytania dla dzieci w wieku 6+ Sto porad dla nieśmiałych - Eva Susso, Benjamin Chaud, Sznurówka, ptak i ja - Ellen Karlsson, Eva Lindstrom

Właśnie ukazały się dwie nowości Zakamarków do czytania dla dzieci w wieku 6+. Jedna ze sporymi literami dla początkujących czytelników, druga dla bardziej wprawionych. Obie nadają się świetnie do głośnego wspólnego czytania.

Obie historie dotykają ważnych problemów, takich z którymi często borykają się dzieci.  Choć są w zupełnie innym klimacie, ciężko wybrać lepszą. Łączy je, poza wydawnictwem, spojrzenie z perspektywy dziecka, czarno-białe ilustracje, podobny poręczny format i ciekawa intrygująca fabuła. A co najlepsze… obie otwierają trzytomowe serie, co cieszy nas bardzo, bo książki dosłownie połknęliśmy 🙂 I CHCEMY WIĘCEJ 🙂

Sznurówka, ptak i ja

tekst: Ellen Karlsson, ilustracje: Eva Lindström, tłumaczenie: Katarzyna Skalska, wydawnictwo: Zakamarki, 2018, 120 stron, cena okładkowa: 29,90 zł

 

To książka o samotności i przyjaźni, która została w swojej ojczyźnie, Szwecji, nagrodzona w 2013 roku Nagrodą Augusta, czyli najważniejszym szwedzkim wyróżnieniem dla książki dziecięcej.

Główną bohaterką tej historii jest dziewczynka o imieniu Selma, którą poznajemy pierwszego dnia wakacji. Rodzice odpłynęli promem, a ona ma w planach wypoczynek na kameralnej wyspie u dziadków. Z nimi czuje się akceptowana i bezpieczna, nie musi się przejmować, że nikt w klasie jej nie lubi i ona nie przepada za nikim z klasy.

Pewnego dnia niespodziewanie poznaje Sznurówkę, pewną siebie dziewczynkę, która też przyjechała na wakacje na wyspę. Dziewczynki zaprzyjaźniają się niemal od razu i życie Selmy zaczyna się zmieniać.

Jest jeszcze jeden bardzo ważny bohater tej książki. To tajemniczy ptak, który siedzi w Selmie, w środku… i bez przerwy ją krytykuje i wytyka błędy. Niesamowicie uprzykrza jej życie i niszczy resztki poczucia własnej wartości. Bardzo nam się podoba ten pomysł. Kapitalnie, niezwykle obrazowo przedstawiono krytykę wewnętrzną. Trafia do wyobraźni dziecka i jest bardzo oryginalny.

Jak Selma poradzi sobie z samotnością i krytyką wewnętrzną? Czy uda jej się przegonić wstrętnego ptaka, który dziobie ją w serce? Przeczytajcie koniecznie, a my już czekamy na kolejną część 🙂

Sto porad dla nieśmiałych

tekst: Eva Susso, ilustracje: Benjamin Chaud, tłumaczenie: Marta Wallin, wydawnictwo: Zakamarki, 2018, 108 stron, cena okładkowa: 24,90 zł

Tym razem to pierwsza z trzech książek o chłopaku o imieniu Rolf. I akcja nie rozgrywa się na małej uroczej wyspie w Szwecji, tylko w luksusowym domu w centrum Paryża.

Główny bohater ma bardzo bogatych rodziców, a jego najbliższym członkiem rodziny i serdecznym przyjacielem, zdaje się być pies, z którym często spaceruje.

Rolf potajemnie podkochuje się w Ofelii, córce Ahmeda, właściciela małego sklepiku, który mieści się po drugiej stronie ulicy. Chłopak często obserwuje witrynę sklepu, wypatrując dziewczynę, ale nie ma odwagi podejść i z nią porozmawiać. Aby pokonać swoją nieśmiałość zaczął nawet czytać poradnik “Sto porad dla nieśmiałych” i w marzeniach przeobraża się często w superbohatera, który niczego się nie boi. Niestety w rzeczywistości jego supermoc gdzieś znika.

Nie powiemy Wam czy Rolf przełamie swoją słabość, a polecamy Wam tę książkę bardzo! Książka jest naładowana humorem, zwłaszcza w sferze graficznej, w kapitalnych ilustracjach Benjamina Chauda, którego jesteśmy ogromnymi fanami.

Co myślicie na temat nowości Zakamarków do czytania dla dzieci w wieku 6+?

Którą chcecie przeczytać najpierw? Może obie na raz… tak jak my? 😀

Reklama

Posty powiązane

Comments (3)

Wiadomo 🙂 Wygrywa nasz ulubiony duet Susso/Chaud, uwielbiany od czasów Binty i Babo . A Nie odrobiłem lekcji i Spóźniłem się do szkoły stoją na honorowym miejscu na półce” ukochane”.
pozdrawiam,

są niesamowici 🙂 To fakt!

Z nowości jeszcze fajna jest powieść “Był sobie szczeniak Ellie” 🙂

Zostaw komentarz