Nietypowa książka biograficzna Cześć tu Kopernik!

Nietypowa książka biograficzna Cześć tu Kopernik! to jest nowość, której nie możecie przegapić, serio!

Na rynku mamy zatrzęsienie książek biograficznych, tych skierowanych do niedorosłych czytelników również. Tym bardziej zachwyca innowacyjność serii Genialni odkrywcy od wydawnictwa Frajda. Te książki wzruszają do łez, wciągają i zapadają w pamięć na zawsze!

Każdy odcinek jest poświęcony innej postaci, która opowiada w pierwszej osobie o swoich pragnieniach, marzeniach, trudnościach i wreszcie… dziejowych dokonaniach.

Z tych opowieści dowiecie się mnóstwa ciekawostek i mniej znanych faktów na temat życia i twórczości bohaterów 🙂 ale… wiedza o nich nie jest jednak najważniejsza… tę przyswoimy mimo chodem, ale najważniejsze są tu emocje i bardzo ważne przesłanie. Genialni odkrywcy to przede wszystkim książki o sięganiu do najskrytszych marzeń i dążeniu do celu mimo ogromnych przeciwności losu.

Najnowszy odcinek, drugi po Krzysztofie Kolumbie, opowiada o Mikołaju Koperniku, którego historia jest dowodem na to, że warto wierzyć we własne przekonania, niezależnie od konsekwencji. Kopernikowi groziło nawet spalenie na stosie, a mimo to opublikował swoje dzieło!

Niesamowicie polubiłam tego bohatera… zaskoczyło mnie to, ile miejsca w jego życiu zajmowali inni ludzie. Mikołaj Kopernik był niezwykle hojną osobą, niezwykle lojalnym przyjacielem, wybitną osobowością… astronomem, lecz także lekarzem, duchownym, administratorem, a nawet przywódcą w czasie oblężenia krzyżackiego.

Bardzo inspirująca lektura, polecam z całego serca 🙂 i czekam na kolejny tom, który ma dotyczyć Leonarda da Vinci.

tytuł: Cześć, tu KOPERNIK!

seria: Genialni odkrywcy

tekst: Max Czornyj

ilustracje: Aleksandra Czornyj

wydawnictwo: Frajda, 2024

objętość: 136 strony

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 49,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz