Nieopodalia - spektakl Teatru Baj dla dzieci 8+

Nieopodalia – spektakl Teatru Baj dla dzieci 8+

27 maja 2022 w Teatrze Baj w Warszawie odbyła się uroczysta premiera spektaklu, objętego patronatem Strefy Psotnika, zatytułowanego Nieopodalia, w reżyserii Marka Idzikowskiego.

Spektakl wystawiany jest na Małej Scenie. To sprawia, że atmosfera wydarzenia jest niezwykle kameralna. Występuje jedynie trójka aktorów, a widz, który ma ich na wyciągnięcie ręki, jest niemalże w centrum wydarzeń.

Nieopodalja to opowieść o gubieniu, poszukiwaniu i znajdowaniu, o niesamowitej dziecięcej wyobraźni i sile zabawy. Głównym bohaterem jest Chłopiec, który będąc sam w domu, bawi się przypadkowo znalezioną Rzeczą. A jest to Rzecz niezwykła… ma bowiem magiczną moc zmieniania się w to, w co się chce. Gdy Chłopiec zasypia na moment,  Rzecz zostaje porwana przez Zabieracz, specjalny portal, który przenosi przedmioty do krainy niechcianych rzeczy. Chłopiec na szczęście budzi się na czas i wskakuje w Zabieracz w ślad za swą ukochaną Rzeczą. To początek niesamowitej przygody Chłopca i zaskakujących mieszkańców magicznej Krainy.

Koniecznie wybierzecie się do Teatru Baj na to przedstawienie. Odwiedzicie mnóstwo krain, a Lasy po Pasy to tylko jedna z nich 🙂 Wybuchy śmiechu przeplatają się tu z chwilami zadumy, ciężko uniknąć wzruszenia. Świetny!!! Wielopoziomowy, pozwalający na wiele interpretacji, zabawny, a jednocześnie sentymentalny. Śliczne lalki, pomysłowe kostiumy, zaskakująco prosta scenografia, bardzo bliski kontakt z aktorami, muzyka na żywo. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem.

Przedstawienie powstało w ramach projektu: „Praska Dorożka Teatralna” realizowanego dzięki Zintegrowanemu Programowi Rewitalizacji m.st. Warszawy.

Nieopodalia rekomendujemy wszystkim powyżej ósmego roku życia, nie ma tu górnej granicy, gdyż skierowywany jest dla wszystkich, którzy wierzą w siłę wyobraźni.

 „Nasza historia ma opowiadać o momencie w życiu dziecka, w którym zaczyna ono postrzegać świat jako swój. Wcześniej, zainstalowane w rzeczywistości przez rodziców, widziało świat taki, jaki został zaprezentowany przez dorosłych. Wszystko miało swoje nazwy. Teraz jednak imiona rzeczy, miejsc, pragnień, smutków, niechęci i fascynacji zostają zakwestionowane…”
– zdradzają realizatorzy przedstawienia.

Dla autora tekstu – Piotra Fronia –  studenta Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, jest to spektakl dyplomowy 🙂 Gratulujemy i czekamy na więcej 🙂

Twórcy

  • autor: Piotr Froń
  • reżyseria: Marek Idzikowski
  • dramaturgia: Piotr Froń
  • scenografia: Marek Idzikowski
  • kostiumy: Julita Goździk
  • muzyka: Maurycy Idzikowski

Obsada

  • Agnieszka Sawicka (gościnnie) Mappa
  • Jerzy Dowgiałło (gościnnie) Lalak
  • Michał Murawski (gościnnie) Chłopiec

Jeśli macie ochotę na więcej spektakli Teatru Baj, to zapraszamy tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz