Najlepsza zupa na świecie – Kolekcja OQO

Najlepsza zupa na świecie

Wiesz jak powstaje najlepsza zupa na świecie? Nie??? To koniecznie musisz sięgnąć po nowość od wydawnictwa Tako!

Najlepsza zupa na świecie to historia pewnego posiłku 🙂 Jest sroga zima, w lesie szaleje zamieć. Królik z trudem przedziera się przez zaspy śniegu więc gdy nagle widzi uroczy domek żółwia, z rozświetlonymi oknami i dymem unoszącym się z komina, postanawia wejść do przyjaciela i się ogrzać.

Zostaje serdecznie przyjęty przez gospodarza, który akurat gotuje zupę. A Królik uwielbia zupy! I ma przy sobie marchewkę…. Cóż za wspaniały zbieg okoliczności!

Po chwili do chaty trafia Jeleń, którego również burza śnieżna zastała w środku lasu, a następnie Lis i kolejne zwierzęta. Gościnny żółw wszystkich zaprasza na zupę i każdy daje coś od siebie. Wspólnie kroją składniki, nakrywają do stołu, ale przede wszystkim świetnie się bawią.

Gdy zupa jest gotowa, okazuje się, że to najlepsza zupa na świecie, a jeśli przeczytacie tę książkę, to poznacie na nią przepis… tu go Wam nie mogę zdradzić 🙂

Cudna, pełna ciepła zimowa opowieść o przyjaźni, przebywaniu razem, sile współdziałania. Pochwała biesiadowania z przyjaciółmi. POLECAM!

Ogromnym atuem książki są ilustracje – przepiękne i bajkowe. Uśmiechnięte, łagodne zwierzęta poubierane w kolorowe swetry i przytulny domek żółwia sprawiają, że można ją przeglądać milion razy.

Książka ukazała się w Kolekcji OQO – mojej ukochanej linii wydawniczej w ofercie Tako. To kwadratowe, przepięknie wydane książki dla dzieci w wieku przedszkolnym, bogato i zawsze pięknie zilustrowane. Jeśli jeszcze nie znacie, to zwróćcie uwagę na tę serię, jest naprawdę wyjątkowa, a niektóre pozycje weszły na stałe do listy naszych ulubionych, wiecznie czytanych w kółko książek.

Autorką tekstu do “Najlepszej zupy na świecie” jest Sasanna Isern – hiszpańska autorka książek dla dzieci, którą mogliście poznać dzięki cudownej opowieści “Niedźwiedź łowca motyli”.

tytuł: “Najlepsza zupa na świecie”

tekst: Susanna Isern

ilustracje: Mar Ferrero

wydawnictwo: Tako, 2017

objętość: 32 strony

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 36 zł, a w księgarni Psotnika …. klik klik 🙂

Reklama

Posty powiązane

Comments (2)

???? Uwielbiam takie książki, emanuje ciepłem, dorzucę do zamówienia bo właśnie składam 🙂 ???

Cudowna jest ta ZUPA 😀

Zostaw komentarz