“Lubię Leosia” Pija Lindenbaum

Lubię Leosia

Lubię Leosia

Lubię Leosia

Oj… jestem winna szwedzkiej autorce, Piji Lindenbaum, bardzo wiele recenzji książek. Szalejemy za jej twórczością od pierwszych jej tytułów wydanych przez Zakamarki. Wydaje się dorosłą kobietą z głową przedszkolaka 🙂 Rozumie dzieci niesamowicie, świetnie je obserwuje. Jej książki pełne charakterystycznych ilustracji, których styl bardzo mi odpowiada, dotykają różnych dziecięcych problemów, często nam bliskich.

Nusia, Zlatanka, Igor i Filip to są bohaterowie dla przedszkolaków, a od niedawna też młodsze dzieci mogą zapoznawać się z oryginalnym stylem Piji Lindenbaum.

Najnowsza pozycja “Lubię Leosia” to pierwsza na naszym rynku książka tej autorki, skierowana do tak młodego grona czytelników. Idealna dla dzieci w wieku około 2 lat. To pierwsza część z serii o malutkim Marcelu. Mam nadzieję, że pojawią się kolejne części.

“Lubię Leosia” to konflikt w piaskownicy. Każdy rodzic zna te klimaty… dwójka pięknie bawi się razem w piachu, budują babki, rozwalają je sobie nawzajem. Gdy pojawia się trzecie dziecko zaczyna się robić gorąco. Zawsze ktoś jest poszkodowany, zawsze ktoś jest zazdrosny.

To bardzo krótka książka, w małym prawie kwadratowym formacie. Poręczna, idealna do wózka, do torebki, na spacer.

To co w niej powala to dbałość wydania. Bardzo rzadko mam do czynienia z tak ślicznymi książkami. Jest perełką. Sprawia mi ogromną radość trzymanie jej w ręku. Piękny niepowlekany papier, klimatyczne ilustracje, karbowany grzbiet, a na nim wytłoczone idealnie literki. Wspaniała jest.

Lubię Leosia

leoś4

leoś5

tytuł: “Lubię Leosia”

tekst i ilustracje: Pija Lindenbaum

wydawnictwo: Zakamarki, 2016

objętość: 28 stron

dla dzieci w wieku: 0+

cena okładkowa: 24,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz