Gdzie? Jak? Dlaczego? – Adam Święcki

Gdzie? Jak? Dlaczego? - Adam Święcki

Czy znacie autorską serię książek dla dzieci Adama Święckiego, zatytułowaną “Gdzie? Jak? Dlaczego?”? To wydane przez Tadam, bogato zilustrowane opowieści, wprowadzające najmłodszych do przybytków kultury 🙂 To książki, które zachęcają do odwiedzania miejsc, które często są postrzegane jako niedostępne dla małych dzieci. 

Każda część poświęcona jest innemu miejscu, którego charakterystykę poznajemy dzięki lekturze. Tekst jest ciekawy, ukazujący świat z perspektywy dziecka i jednocześnie zawiera trudne słowa, których znajomość może się przydać w trakcie wizyty w danej instytucji.

Głównym bohaterem serii jest kilkuletni chłopiec o imieniu Kacper. Czytelnik obserwuje, jak chłopiec, w towarzystwie rodziców, odkrywa nowe miejsca. Do tej pory ukazały się przygody Kacpra w operze i muzeum, a seria ma się rozrastać.

Wielkim atutem tych książek jest szata graficzna. Tekstu jest niewiele, za to każda strona to jedna wielka ilustracja pełna dowcipnych i błyskotliwych skojarzeń.

KACPER W OPERZE  ADAM ŚWIĘCKI

tekst i ilustracje: Adam Święcki, wydawnictwo Tadam, 2017,  28 stron, dla dzieci w wieku 5+, cena okładkowa 29 zł

Pierwsza pozycja otwierająca serię „Gdzie? Jak? Dlaczego?”. Ta książka to dobre wprowadzenie dla dzieci przed pierwszą wizytą w operze. Główny bohater, chłopiec o imieniu Kacper, wybiera się z rodzicami do Magicznego Miejsca. W tekst opowieści wplecione i wytłumaczone są specyficzne słowa związane z teatrem czy operą. Wyrazy takie jak spektakl, widownia czy dzwonek są wydrukowane nie dość, że większą czcionką, to jeszcze w kolorze, więc łatwiej zwrócić na nie uwagę i je zapamiętać.

Kacper w muzeum

tekst i ilustracje: Adam Święcki, wydawnictwo Tadam, 2018, 28 stron, dla dzieci w wieku 5+, cena okładkowa 29 zł

Nowość, której premiera była zaledwie kilka dni temu.

Tu Kacper zwiedza muzea… bo nie jedno, tylko wiele. Jego przygoda zaczyna się od muzeum paleontologicznego, gdzie chłopiec podziwia ogromne dinozaury i zastanawia się, jak wielka musiała być ich szkoła 😀 Potem udaje się do muzeum sztuki, gdzie są niesamowite obrazy i rzeźby, a potem przychodzi czas na kolejne fascynujące miejsca… związane z lotnictwem, kolejnictwem, techniką i innymi.

Książka ukazuje najmłodszym czytelnikom wielkie bogactwo jakie możemy odkryć w muzeum. Zwłaszcza, że teraz większość z nich jest przychylnie nastawione na zwiedzających poniżej metra wzrostu 🙂 i można już czasem nawet dotykać eksponaty.

Kolejny odcinek serii Gdzie? Jak? Dlaczego?  Adam Święcki planuje umiejscowić w BIBLIOTECE!!!

Nie mogę się doczekać! Coś czuję, że to będzie moja ukochana część 🙂

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz