4. Festiwal Filmowy Kino Dzieci 2017

4. FESTIWAL FILMOWY KINO DZIECI 2017

Pora na Kino Dzieci! Pora na ciekawość!

Już 23 września ruszy 4. Festiwal Filmowy Kino Dzieci pod hasłem „Pora na ciekawość”.

W tym roku festiwalowe dni upłyną na oglądaniu, odkrywaniu, zgłębianiu, pytaniu i poznawaniu w kinach w całej Polsce – od Gdańska po Kraków.

Festiwal zagości w aż 20 miastach: Warszawie (Kinoteka i Muranów), Wrocławiu, Braniewie, Częstochowie, Dąbrowie Górniczej, Elblągu, Ełku, Gdańsku, Gliwicach, Jarocinie, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Łodzi, Lublinie, Olsztynie, Poznaniu, Słupsku, Sosnowcu i Szczecinie.

Przed nami atrakcje dla dzieci i rodziców, które pozwolą rodzinom wspólnie i twórczo spędzić czas – warsztaty, wykłady, spotkania i oczywiście, projekcje.

W programie ponad 100 filmów pełno i krótkometrażowych.

Co podczas festiwalu?

Konkursy

O statuetkę Kwiatu Paproci będzie walczyć osiem filmów. Zwycięskie produkcje wybiorą trzy składy jurorskie: twórców i dziennikarzy oraz Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych.

Jak co roku, również publiczność wyłoni najlepszy film festiwalu w ogólnopolskim głosowaniu. W poszczególnych miastach widzowie wybiorą również ulubionych bohaterów filmów krótkometrażowych.

Więcej o informacji o filmach, które biorą udział w konkursie możecie zdobyć klikając tu!

Kino Dzieci z nosem w książkach

HURRA! To najlepsza według Psotnika, nowość w tegorocznym programie! W ramach Kino Dzieci z nosem w książkach zobaczyć będzie można wybór adaptacji znanych pozycji z literatury dla najmłodszych, zarówno współczesnych, jak i klasycznych.

Nie zabraknie też spotkań z autorami i wspólnego czytania.

 Odkrycia

To sekcja, która powstała z myślą o pokazywaniu wyjątkowych i poruszających filmów z całego świata, które mają skłaniać do dyskusji. Znajdą się w niej zarówno pełnometrażowe animacje, dokumenty, jak i filmy aktorskie o szczególnych walorach artystycznych.

Kino czeskie

W zeszłym roku podziwialiśmy filmową panoramę Francji. W tym zapraszamy na wyprawę do kraju, który może i jest bliżej na mapie, ale to wcale nie znaczy, że nie skrywa mnóstwa niespodzianek – ci, którym nie zabraknie ciekawości, odkryją, że Czechy w kinowym repertuarze dla dzieci mają nie tylko opowieści o Kreciku. W sekcji znajdą się klasyki krótkometrażowej animacji oraz pełnometrażowe fabuły. Projekcjom będą towarzyszyły warsztaty, pokazy i spotkania.

Sekcja Panorama

W ramach tej grupy będzie można jeszcze raz zobaczyć zeszłorocznych laureatów na wielkim ekranie oraz zapoznać się z najnowszymi filmami dla młodych widzów, które gościły w polskich i europejskich kinach.

Wydarzenia dla rodziców

W ramach spotkań Kino Dzieci o wychowaniu odbędą się warsztaty i wykłady przygotowane we współpracy z Fundacją Familylab Polska (członkiem Familylab Association założonego przez Jespera Juula – duńskiego pedagoga o światowej renomie, autora m.in. „Kompetentnego dziecka”).

O tym jak rozmawiać z dziećmi i o tym jak ich słuchać opowie trenerka i psycholożka Dušanka Kosanović.

Warsaw Kids Film Forum

Podczas tegorocznego festiwalu odbędzie się inauguracja Warsaw Kids Film Forum – branżowej części Kina Dzieci. WKFF to pierwsze w Polsce międzynarodowe forum pitchingowe skierowane do środowiska profesjonalistów. Podczas Forum odbędą się m.in. prezentacje projektów filmów i seriali dla młodej widowni, powstających w całej Europie. Wśród gości znajdą się międzynarodowi filmowcy i eksperci.

Ciekawi co dalej?

4. FESTIWAL FILMOWY KINO DZIECI 2017

Do prezentacji ośmiu filmów konkursowych możesz przejść klikając tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz