Proszę słonia – Ludwik Jerzy Kern – audiobook czyta Anna Seniuk

Proszę słonia - Ludwik Jerzy Kern - audiobook

“Proszę słonia” to kapitalna, rozbudzająca wyobraźnię i wciągająca, opowieść. Zapewne wielu dzisiejszych rodziców i dziadków pamięta ją ze swojego dzieciństwa, bo powieść po raz pierwszy została wydana w 1964 roku, a nieco później, bo pod koniec lat siedemdziesiątych, na jej motywach powstał animowany pełnometrażowy film.

To historia porcelanowego słonia Dominika, który przez wiele lat zdobił witrynę apteki “Pod słoniem”. Pewnego dnia, wraz ze zmianą nazwy sklepu, przestał być potrzebny i trafił na strych. I właśnie tam odnalazł go mały chłopiec. Bardzo spodobała mu się figurka i postawił ją u siebie w pokoju. Od razu obdarzył przedmiot wyjątkowym uczuciem i nawiązała się między nimi nietypowa więź.

Tekst znakomitego polskiego poety, satyryka, dziennikarza, tłumacza literatury pięknej, autora tekstów piosenek… Ludwika Jerzego Kerna, słucha się tym lepiej, że czyta go wybitna aktorka Teatru Narodowego i wykładowczyni Akademii Teatralnej w Warszawie, Anna Seniuk.

Słucha się go świetnie. Przeczytany bez zbędnego pośpiechu, dzięki któremu dziecko ma czas wyobrazić sobie usłyszany obraz, z wyraźną intonacją, zmienną melodią, perfekcyjną pracą głosu.

W jednym z wywiadów, pani Anna Seniuk, powiedziała o nim tak:

 “To świetnie napisany tekst (…), rozwija wyobraźnię! Ponieważ w każdym sprzęcie, zabawce, może dziecko wyobrazić sobie życie. Za pomocą tej bajki zabawki dzieciom ożywają. To bardzo, bardzo dobra bajka, która wiele może dzieciom dać.”

 

Audiobook został wydany kilka lat temu, ale mimo to nadal cieszy się niesłabnącą popularnością.

W 2014 roku został nagrodzony w konkursie Świat Przyjazny Dziecku, organizowanym od lat przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Jeśli jeszcze nie znacie – polecam!

tytuł: “Proszę słonia”

tekst: Ludwik Jerzy Kern

czyta: Anna Seniuk

projekt graficzny: Daniel de Latour

audiobook, płyta w formacie mp3

wydawnictwo: Literówka, 2013

czas trwania: 5 godzin i 31 minut

dla dzieci w wieku: 5+

cena okładkowa: 37,99 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz