Książka dla dzieci o historii kina Mona Mysia w kinie już pojawiła się w księgarniach! 🙂
Dajcie się porwać w niesamowitą podróż po historii kina! Mała myszka, Mona Mysia, wciela się w kultowe role z wielkiego ekranu, odwiedzając kolejne sale kinowe. Jej przygody są zabawne i zaskakujące.
Na początku czeka Was szalona podróż jamnikiem Huberem, do złudzenia przypominającym smoka z “Niekończącej się opowieści”, a potem wizyty w kosmosie, na Dzikim Zachodzie, na pirackim statku i wiele innych 🙂 Mona Mysia wystąpi między innymi jako Scarlet O’Hara, Indiana Jones czy Kapitan John Sparrow.
To już druga książka z Mona Mysią w roli głównej. W pierwszym odcinku myszka oprowadzała małych czytelników po muzeum i zapoznawała z najbardziej znanymi dziełami sztuki. Jeśli jeszcze nie znacie jej przygód, sięgnijcie po obie 🙂 Mona Mysia to książki, które zupełnie mimochodem rozwijają dziecięcą wiedzę o świecie i wprowadzają w świat sztuki przez duże SZ 🙂
tytuł: Mona Mysia w kinie
seria: Mona Mysia
tekst: Marcin Kozioł
ilustracje: Monika Urbaniak
wydawnictwo: Bumcykcyk, 2025
dla dzieci w wieku: 5+
cena okładkowa: 44,90 zł
O AUTORZE (za wydawcą):
Marcin Kozioł jest autorem kilkudziesięciu książek dla dzieci i młodzieży. Ogromny sukces przyniosła mu bestsellerowa seria dla nastolatków „Detektywi na kółkach”, której łączny nakład przekroczył już 100 000 egzemplarzy. Otwierająca serię „Skrzynia Władcy Piorunów” jest lekturą uzupełniającą dla klas 4–6. Tom 2. serii, „Tajemnica przeklętej harfy”, został wybrany do Złotej Dwudziestki książek dwudziestolecia kampanii czytania Fundacji „ABC XXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Tom 3., „Gwiazda Blachonosego”, otrzymał nagrodę główną w 21. konkursie Komitetu Ochrony Praw Dziecka (Świat Przyjazny Dziecku).
Zapalony podróżnik, przez wiele lat dyrektor mediów elektronicznych National Geographic Polska, z aparatem zwiedził ponad 60 krajów. Jako 16-latek (i pierwszy Polak) został stypendystą szkockiej szkoły średniej Gordonstoun. Choć nie potrafi tego robić, tańczył na kameralnym pokazie przed królową Elżbietą II. Na festiwalu teatralnym w Edynburgu prezentował swoją farsę, a w Królewskim Obserwatorium Astronomicznym w Edynburgu pracował nad oprogramowaniem do analizy danych napływających z kosmosu.
Z ilustratorką Moniką Urbaniak współtworzył nie tylko książkę „Mona Mysia”, ale także serię przygodowo-podróżniczą „Malinka Wombat”.