Jestem dzieckiem książek – Oliver Jeffers o potędze wyobraźni

Jestem dzieckiem książek - Oliver Jeffers o mocy czytania

W katalogu wydawnictwa Tekturka ukazała się nowość zatytułowana “Jestem dzieckiem książek”. To zwyciężczyni prestiżowej nagrody Bologna Ragazzi Award 2017. Przetłumaczona na ponad 20 języków przepiękna, poetycka opowieść o potędze wyobraźni.

Przekonacie się, jak wielką moc daje czytanie książek. To zachęta, by nie rezygnować z czytania bajek, baśni, powieści i wszelkiej maści historii, które napisało nie samo życia, a niczym nieskrępowana wyobraźnia.

Narratorką książki jest mała dziewczynka, która na swej łódeczce przemierza ocean opowieści. Krótki tekst, który jest jej wypowiedzią, został zapisany czcionką przypominającą dziecięce pismo. Ale… literek w tej książce jest znaczenie więcej! Każda ilustracja składa się z niesamowitej ilości liter, które gdy się bliżej przyjrzymy, składają się z fragmentów aż czterdziestu dwóch klasycznych opowieści dla dzieci, dobrze znanych większości ludziom żyjącycm w naszym kręgu kulturowym 🙂 To zabieg, który ma na celu zachęcenie czytelników do własnych poszukiwań. Można śledzić w ilustracjach kolejno zamieszczone fragmenty i przypominać sobie wybrane utwory, a może nawet zainspirować się ilustracjami i sięgnąć po opowieści, które są nam nieznane lub dawno zapomniane 🙂

Ale wróćmy do samej historii… Dziewczynka przybywa do domu chłopca i zaprasza go do wspólnej przygody w świecie opowieści. Przecież tam wszystko może się zdarzyć! Razem przeżywają przygody, o jakich Wam się nawet nei śniło 🙂

Ilustracje w książce są w większości w bardzo stonowanych kolorach, a żywymi barwami zostały zaznaczone jedynie elementy symbolizujące cudowną moc zagłębiania się w historie, gdy głowa jest uwolniona od rzeczywistości i problemów, a na główny plan wychodzi wyobrźnia.

Przepięknie wydana, w twardej oprawie. Na okładce widnieje książka, która ma złocony zamek. Aż kusi, by dostać się do środka i skorzystać ze skarbu, który mieści się w środku!

tytuł: Jestem dzieckiem książek

tekst: Oliver Jeffers

ilustracje: Sam Winston

tłumaczenie: Agata Mietlicka

wydawnictwo: Tekturka, 2018

objętość: 40 stron

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 44,99 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz