Jak utknęliśmy w bajce Ben Miller

Dziś prezentuję nowość od wydawnictwa Wilga Jak utknęliśmy w bajce czyli Ben Miller w najlepszej formie 🙂

Pomysł na tę powieść powstała w głowie autora, Bena Millera (tak, tak, to ten brytyjski aktor!), w czasie lockdownu. Podczas codziennych długich wędrówek z psami po rozległych polach, odkrył upiornie wyglądające, wydrążone drzewo z twarzą. Wtedy uruchomiła się wyobraźnia i oto mamy połączenie przygody, magii i edukacji przyrodniczej. Nie obędzie się bez czarnych charakterów, walki dobra ze złem i Elvisa 🙂

Dwójka dzieci przyjeżdża do dziadków na wakacje. To rodzeństwo, Lana i Harrison. Przypadkowo odkrywają, że ich ukochane drzewo, miejsce zabaw i cudownie spędzonego czasu, ma zostać wycięte, a pobliskie moczary mają zostać osuszone i przeistoczyć się w plac budowy. Miejscowy deweloper już zaciera rączki, ale co z przyrodą? Przecież ucierpią przeróżne gatunki zwierząt i roślin, a szczególnie zagrożony gatunek pająka!

Lana nie przejmuje się losem pająków… w sumie zupełnie ich nie lubi. Pewnej nocy budzi się ze snu ciągnięta z palec przez tajemniczą nić! Ktoś robi sobie z niej żarty czy postanawia dać jej nauczkę?

Szalona powieść, pełna magii, gadających zwierząt, zwrotów akcji i niebezpieczeństwa.  Jak wszystkie poprzednie książki Millera, przeczytałam jednym tchem!

 

tytuł: Jak utknęliśmy w bajce Ben Miller

tekst: Ben Miller

ilustracje: Daniela Jaglenka Terrazzini

tłumaczenie: Ewa Rosa

wydawnictwo: Wilga, 2024

objętość: 304 stron

dla dzieci w wieku: 9+

cena okładkowa: 39,99 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz