Książki dla dzieci o dziewczynach i kobietach – TOP 7

Książki dla dzieci o dziewczynach i kobietach

Jak grzyby po deszczu ukazują się teraz książki o dziewczynkach, kobietach, bohaterkach. W Dzień Kobiet wybraliśmy dla Was nasze ulubione z nowości, które ukazały się w ostatnim czasie. Czytajcie! Nie tylko córkom! Nie tylko w takie dni, jak dziś. Serdecznie polecamy!

KRÓLEWNA CHOMIK. HARRIET NIEPOKONANA

tekst i ilustracje: Ursula Vernon, tłumaczenie: Barbara Łukomska, wydawnictwo: Mamania, 2018,

256 stron, do samodzielnego czytania dla dzieci w wieku 6+, cena okładkowa: 34,90 zł

Sądząc po tematyce, kolorystyce i brokatowym wykończeniu, to książka skierowana do dziewczynek. To hybryda komiksu i powieści, autorstwa ilustratorki i autorki książek dla dzieci, Ursuli Vernon.

Dzięki dość nietypowej, lecz coraz częściej występującej, formie czyta się bardzo szybko i jest idealna dla dzieci, które samodzielnie czytać samodzielnie.

Główną bohaterką tej książki jest Harriet Chomikowska. To, że jest królewną, nie jest specjalnie zaskakujące, ale to, że jest CHOMIKIEM… zmienia postać rzeczy ?

To pierwsza część nowej serii, która, jak dowiadujemy się z okładki, „zmieni wszystko, co do tej pory myśleliście o królewnach, baśniach, książkach i komiksach”… i trudno się z tym nie zgodzić.

Bardzo zabawnie napisana, traktująca tradycyjnie występujące w baśniach królewny z przymrużeniem oka. Książka łamiąca stereotypy i zachęcająca do samodzielnej lektury.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

OPOWIEŚCI NA DOBRANOC DLA MŁODYCH BUNTOWNICZEK. 100 HISTORII NIEZWYKŁYCH KOBIET

Elena Favilli i Francesca Cavallo, przekład z języka angielskiego Ewa Borówka, wydawnictwo Debit, 2017, 212 stron, dla dzieci w wieku 6+, cena okładkowa: 59,90 zł

Pierwszy tom bestsellerowego leksykonu wybitnych kobiet-pionierek. Ze wszystkich dziedzin, jakie można sobie wymarzyć, z całego świata, przedstawicielki różnych ras, mieszkanki wszystkich kontynentów. Sto niesamowitych kobiet, których osiągnięcia mogą być inspiracją dla dzieci, nie tylko dziewczynek. Tytuł zawęża grono zainteresowanych do dziewczynek, ale to tylko pozory. To świetna lektura także dla chłopców.

Każda z omówionych postaci otrzymała całą rozkładówkę. Z lewej strony krótka opowieść, napisana bardzo prostym, przystępnym językiem, bez zbędnych dat i nudnych faktów historycznych. Po prawej stronie mieści się portret oraz cytat – złota myśl przypisywana danej postaci.

Co ciekawe, każdą z postaci sportretowała inna artystka (lub może prawie każdą). Wśród sześćdziesięciu ilustratorek znalazła się jedna Polka – Zosia Dzierżawska, która sportretowała Irenę Sendlerową oraz Jill Tarter.

Ten zabieg bardzo mi się podoba, dzięki starannemu doborowi ilustratora do opisywanej postaci – każdy wizerunek jest inny, stylem pasujący do postaci. Trudno byłoby osiągnąć taki efekt jednej osobie.

Książka występuje również w wersji audio, czytanej przez aktorkę Maję Ostaszewską.

SERIA IDOL – MARIA SKŁODOWSKA-CURIE I FRIDA KAHLO

teskt i ilustracje: Justyna Styszyńska, wydawnictwo: Widnokrąg, 2017, wielkoformatowe książki aktywnościowe z naklejkami, dla dzieci w wieku 6+, cena okładkowa 37 zł

 

To wielkoformatowe książki aktywnościowe. Każda z nich poświęcona jest jednej wybitnej postaci. Zawierają mnóstwo informacji na temat osoby, której dotyczą, duże arkusze naklejek, które są już znakiem rozpoznawczym autorki oraz sporo zadań do wykonania z kredkami.

Na dzień dzisiejszy seria liczy dwa odcinki, ale już wiadomo, że będą następne. Jeden o Fridzie Kahlo, niesamowitej meksykańskiej malarce, a drugi – o Marii Skłodowskiej-Curie.

Obie książki są niesamowitą inspiracją i gdy zostaną wypełnione przez dziecko, staną się niepowtarzalnymi egzemplarzami, które nadal pozostaną kopalniami wiedzy o swoich bohaterkach.

Była sobie dziewczynka

tekst: Piotr Dobry, ilustracje: Łukasz Majewski, wydawnictwo: Tadam, 2018, objętość: 56 stron, dla dzieci w wieku: 8+, cena okładkowa: 42,90 zł

Inspirujący zbiór opowiadań o dziewczynkach, dzięki którym młode czytelniczki mogą poznać swoje rówieśniczki z różnych epok historycznych, miejsc i kultur. Mogą również docenić fakt, że żyją tu i teraz oraz zrozumieć, że mają ogromne szczęście, bo MOGĄ WSZYSTKO!

Dziewczynki, jeśli tylko tego pragną, mogą robić to, co chłopcy, na przykład grać w piłkę, nie muszą uśmiechać się, gdy nie mają na to ochoty. Nikt nie będzie zmuszał ich do małżeństwa, chodzą do szkół i się kształcą w jakimkolwiek chcą kierunku. A przecież nie zawsze tak było i nadal, nie w każdym zakątku Ziemi, tak jest. Dzięki tej lekturze, dziewczynki mocno poczują, jakimi są szczęściarami!

Autor wybrał ciekawe, bardzo charakterystyczne przykłady. Od prehistorii, przez starożytną Mezopotamię, Egipt, Rzym… przez czasy Wikingów, Średniowiecze, po dzisiejsze społeczności romskie, Amiszów czy Japonię.

Książka prezentuje aż dwadzieścia sześć różnorodnych przykładów, z czego ostatni zatytułowany jest „Ty”. To rozdział podsumowujący przywileje i możliwości jakie mają wszystkie dziewczynki żyjące teraz w Polsce.

Więcej o książce pisaliśmy tu!

Kruszynka

tekst i ilustracje: Remi Courgeon, tłumaczenie: Sylwia Sawicka, wydawnictwo: Polarny Lis, 2017, objętość: 34 strony, dla dzieci w wieku: 6+, cena okładkowa: 37,90 zł

To, wielka formatem i treścią, graficzna opowieść o pewnej dziewczynce, która choć nosi imię Paulina, przez wszystkich nazywana jest Kruszynką. Ma tatę taksówkarza i trzech starszych braci. Jest najmłodsza i najsłabsza w rodzinie, przez co, zamiast być rozpieszczaną i otaczana opieką, jest zawsze wykorzystywana do prac domowych. Bohaterka ciągle musi walczyć o swoje i… zazwyczaj przegrywa. Przecież jako przeciwników ma trzech osiłków. Nie ma z nimi szans.

Pewnego dnia Paulina postanawia to zmienić! Zarzuca ukochaną grę na pianinie i zapisuje się na boks. Chce być silna i mieć wreszcie prawo głosu w domu.

Sprawdźcie koniecznie jak malutka bohaterka poradzi sobie na treningach i do jakich wniosków ją to doprowadzi! Powiem tylko, że książka daje wiarę we własną siłę, pokazuje, że można poradzić sobie, nawet gdy jest się malutkim, a co więcej – to nie w sile fizycznej kryje się prawdziwa moc!

Więcej o książce pisaliśmy tu!

Moja mama

tekst i ilustracje: Mayana Itoiz, wydawnictwo: Babaryba, 2018, 32 strony, dla dzieci w wieku: 3+, cena okładkowa: 34,90 zł

Wzruszająca opowieść o miłości i więzi, jaka łączy mamę z dzieckiem.  O wieczornych rytuałach, kiedy leżąc w łóżku dziecko i mama wspólnie się wyciszają, czytają książki, wzmacniają uczuciową wieź między nimi.

To historia, która zaczyna się na nowo każdego wieczora. Znacie ją na pewno z życia 🙂 Cudne ilustracje, bardzo krótki, wymowny tekst. Niebawem książkę opiszemy dokładniej, bo jest naprawdę wyjątkowa.

A z okazji Dnia Kobiet wszystkim, małym i dużym, życzymy mnóstwa siły, mocy i miłości! Jesteście super 🙂

KONKURS! KONKURS!

Napisz w komentarzu pod tym artykułem trzy ważne cechy kobiet!

Wśród osób, które zgłoszą się w ten sposób, wybierzemy jedną i nagrodzimy egzemplarzem jednej z książek występujących w tym zestawieniu.

Czekamy na Wasze zgłoszenia do końca tego tygodnia 🙂

Reklama

Komentarze (58)

Wyjątkowość, charakterność, wrażliwość- te cechy to kwintesencja kobiecości pozdrawiam ?

Kobieta to czulosc, gdy łzy lecą, gdy kolano całe we krwii, gdy ma sie po raz pierwszy, drugi albo jedenasty złamane serce i gorączkę w środku nocy. Kobieta to siła – codzienna siła wychowywania, zmieniania pieluch milion razy, odpowiadania na te wszystkie pytania 'dlaczego?', gdy juz wydaje sie, ze na prawde nie da sie powiedziec nic wiecej, to wszystkie nieprzespane noce i rozmowy, ktore zmieniają beznadziejne sytuacje na takie, ktorym mozna stawić czoło. Kobieta to piękno – piękno ukryte w spojrzeniu, w zapachu, w poscielonej rano pościeli, szczypiorku na kanapce z jajkiem i piękno chwil, ktore sie pozniej pamięta przez całe życie. To moim zdaniem najważniejsze 3 cechy kobiet, matek, zon. Taka kobieta chce byc dla moich bliskich ❤️

Widze, ze w złym miejscu sklepilam komentarz – pozwalam sobie zostawić go jeszcze raz niżej, ale juz poprawnie 🙂

Kobiety są silne, pełne miłości i niezwykle kreatywne w każdej dziedzinie życia.

Kobieta to wielofunkcyjność 🙂 to odwaga by walczyć o swoją rodzinę do samego końca ale żeby nie było tak „ę ą” to dodam CIEPŁO – ciepłe uczucia w sercu,pełne miłości ciepłe spojrzenia, łzy szczęścia, smutku i dumy 😉

Cierpliwość – w ten sposób jesteśmy w stanie nauczyć wiele nasze dzieci i przeżyć ich bunt a także szaleństwa męża (czyli jeszcze jednego dziecka, tylko takiego trochę wyrośniętego 😉 )
Siła – niekoniecznie ta fizyczna. Nasza wewnętrzna siła sprawia, ze możemy wszystko zrobić i to do nas należy świat, a jeśli przekażemy ją naszym dzieciom, to one także będą odporne na przeciwności losu 🙂 Fizyczna siła także jest nam potrzebna – chociażby do dźwigania wszystkich zabawek naszych pociech, które są im niezbędne na placu zabaw 😉 a o codziennych sprawunkach nawet nie wspominam
Uśmiech – dzięki niemu wiele spraw udaje się załatwić, a uśmiechnięta mama sprawia, że nawet pochmurny dzień jest wesoły. Ważna jest tu także umiejętność śmiania się z samej siebie 🙂

Trzy ważne cechy kobiet :
1) przewidująca (co wiąże się z kobiecą intuicją)
2)silna
3)zmysłowa

Niezłomność.
Podzielność uwagi.
Ogromne serca pełne miłości.

Kobiety są przede wszystkim wytrwałe w dążeniu do celu, kreatywne w swojej pomysłowości oraz oczywiście zawsze niezwykle urokliwe. ?

Kobietę przede wszystkim charakteryzuje bycie empatyczną i ekstrawertyczną-to pozwala jej na zaglądanie wgłąb drugiego człowieka, spojrzenie na inne ważne aspekty czyjegoś Ja niż jego powierzchownosc 🙂 To jest coś czego często brakuje mężczyznom i co nas od nich odróżnia 🙂 Dodałabym jeszcze wrażliwość i siłę ale miały być 3 cechy a są już 4:)

Miłość ? Razy Trzy ? ? ?

1.Miłość
2. Cierpliwość
3. Zaradność
Pozdrawiamy

Kobiety mają mnóstwo ważnych cech, ja wybrałam trzy, które powodują, że ludzkość jeszcze nie wyginęła 😉 Najważniejsze dla świata cechy kobiece to: odporność na ból [śmiem twierdzić, że gdyby to mężczyźni mieli być w ciąży i rodzić, to wszyscy bylibyśmy jedynakami ;)], podzielność uwagi (dzięki której kobieta jednocześnie gotuje obiad, pomaga dziecku odrabiać lekcje, buduje z klocków z drugim dzieckiem i oczywiście rozmawia przez telefon) oraz empatia (która sprawia, że wszystkim żyje się przyjemniej na tym „łez padole”). Bez kobiet świat nie byłby taki sam – bez kobiet świata by nie było!

Empatia. Siła charakteru. Mądrość. ❤

WRAŻLIWOŚĆ, WIELOZADANIOWOŚĆ, ODWAGA;)

Trzy ważne cechy kobiet to: cierpliwość, mądrość, pomysłowość. Wszystkie są konieczne, żeby przetrwać w związku z drugą osobą i cieszyć się macierzyństwem 🙂

Kreatywność, empatia, intuicja. Ważne, magiczne cechy kobiety. Nic więcej nie trzeba dodawać?

Wrażliwa, troskliwa, cierpliwa 🙂

SIŁA, SPOKÓJ I WYTRWAŁOŚĆ – BO GDZIE DIABEŁ NIE MOŻE TAM BABĘ POŚLE 🙂

Alicja Mikołajczak

Umiejętność dystansowania się
Umiejętność milczenia
Umiejętność pyskowania

Silna a zarazem wrażliwa , cierpliwa ,kreatywna.

Kobiety w moim otoczeniu są silne, a wręcz niezłomne; empatyczne i działają zgodnie z intuicją.

Odwaga, miłość i stanowczość

Ciepło, siła ducha, miłość

Moim zdaniem 3 ważne cechy kobiet to: odwaga, wrażliwość, wytrwałość. Pozdrawiam

siła, wrażliwość, mądrość

Wrażliwość. Waleczność. I kreatywność. To ostatnie można nazwać też poczuciem humoru, morzem cierpliwości albo zaradnością, ale chodzi o to samo;)

Empatia. Ciekawość świata. Otwarty, nieograniczony szablonami umysł.

Ewelina Raczyńska

Wytrzymałość – żaden mężczyzna tyle nie wytrzyma co kobieta i nie mam tu tylko na myśli bóli porodowych 😉
Podzielność uwagi / wszechstronność – tylko kobiety potrafią robić kilka rzeczy na raz, mężczyźni już nie są tak operatywność 😉
Uczuciowość – nikt tak jak my kobiety nie potrafi przeżywać tylu 🙂 emocji

Kazda kobieta jest piekna, madra, niezastapiona.

Pewność siebie, szczerość, zawziętość i osiągniecie wyznaczonego celu 🙂

Kobieta wiele ma cech i nie jedną twarz
i kolorowa i barwna jak witraż
pełni ról wiele
i czuje się dobrze w swoim ciele
Jest żoną, mamą, babcią, przyjaciółką, koleżanką
jest kucharką, krawcową i muzyczną fanką
Najważniejsze cechy
które wywołują uśmiechy:
Pewna siebie- świadoma siebie, swoich zalet i wad, kochająca siebie
Ambitna- stawiająca sobie cele i dążąca do ich spełnienia
Kochająca- darząca ogromną miłością swoich bliskich

Studnia emocji, źródło ciepła, skarbnica siły.

Kobiety cechują się siłą, wytrwałością i czułością. Moim zdaniem najczęściej występujące. Oczywiście jest ich wiele więcej ale uważam, że te cechy towarzyszyły kobietom w mojej rodzinie.

Wrażliwe
Tolerancyjne
Silne

Trudno mi przypisywać cechy charakteru do płci, bo znam całą masę płaczliwych a zupełnie niewrażliwych kobiet i równie dużo wrażliwych mężczyzn, których nigdy nie widziałam płaczących. Kobietą jest być trudniej, boleśniej, mamy zdecydowanie przerąbane na rynku pracy. Ale nie pasują mi hasła „przyszłość jest kobietą”, bo nie podoba mi się wywyższanie kogoś ze względu na to, co nosi w spodniach. Kiedyś większość chciała synów-dziedziców, dziś spycha się na boczny tor chłopców. Ludzie dzielą się tymczasem tylko na dobrych lub złych. Jednak 3 cechy, które wydają mi się charakterystyczne dla kobiet, to: 1. budowanie więzi, tworzenie i pielęgnowanie relacji, bo nic tak nie spaja przy rodzinnym stole jak kobiety, bo nikt tak jak my nie dba o całą tę pajęczą sieć uczuć i decyzji między nami; 2. wielozadaniowość – o tylu rzeczach jednocześnie pamiętamy, tyle rzeczy mamy przy sobie i na tyle nowości jesteśmy w każdej chwili gotowe; 3. umiejętność przyznawania się do tego, że czegoś nie wiemy – niestety mało mężczyzn sobie na to pozwala, możemy więc uczyć swoich mężczyzn wyrozumiałości wobec samych siebie.

Delikatna siła ??
Inteligencja serca ?♥
Codzienne piekno ?

Kobieta to czulosc, gdy łzy lecą, gdy kolano całe we krwii, gdy ma sie po raz pierwszy, drugi albo jedenasty złamane serce i gorączkę w środku nocy. Kobieta to siła – codzienna siła wychowywania, zmieniania pieluch milion razy, odpowiadania na te wszystkie pytania 'dlaczego?', gdy juz wydaje sie, ze na prawde nie da sie powiedziec nic wiecej, to wszystkie nieprzespane noce i rozmowy, ktore zmieniają beznadziejne sytuacje na takie, ktorym mozna stawić czoło. Kobieta to piękno – piękno ukryte w spojrzeniu, w zapachu, w poscielonej rano pościeli, szczypiorku na kanapce z jajkiem i piękno chwil, ktore sie pozniej pamięta przez całe życie. To moim zdaniem najważniejsze 3 cechy kobiet, matek, zon. Taka kobieta chce byc dla moich bliskich ❤️

Pięknie napisane ?
Ciekawość mnie zżera, czy dobrze rozpoznałam styl pisania – czy jest Pani Karoliną O. z bloga „Dżin z tomikiem”?

Niestety nie 😉 ale koniecznie sprawdze ten blog 🙂 Bardzo dziekuje za miłe słowa. Tyle tutaj pięknych wypowiedzi, ze zuplenie sie nie spodziewałam. Bardzo mi miło 🙂

Nietuzinkowość (jest zawsze pomysłowa)
Wybaczająca (ale pamiętająca hehe)
Silna (choć czasem za bardzo :p )

Prawdziwie, bezinteresownie i bezkresnie kochające; troskliwie; motywująco-wspierające. ☺☺☺

Ważne cechy kobiet? Hmmm…

1. Wielodzielność, jak Tytus de Zoo. Niektóre kobiety jednocześnie potrafią rozmawiać przez telefon, gotować obiad, wiązać but starszakowi i przewijać malucha, a wszystko to przy wtórze radia…

2. Emocjonalność, jak Ania Shirley i Mała Mi w jednym… Kobiety jak wulkan wybuchowe, płączace na reklamach proszków do prania i przy pierwszych krokach dziecka, uprawiające sztukę „focha”, nieobliczalne i przerażajace swymi reakcjami tę drugą połowę ludzkości… tak. To stanowczo TA cecha.

3. Bycie istotą społeczną… jak Ewa, co to oprócz Adama jeszcze sobie musiała z Szatanem pogadać. Może nie wszystkie i nie zawsze, ale to raczej „baby” są od zjazdow rodzinnych i klasowych, familijnych nasiadówek i komitetow rodzicielskich, to one gadają z byle kim byle o czym, potrafią oswoić staruszka z pieskiem i zaprzyjaźnić się z panią z warzywniaka… a poza tym – slyszał to kto o pustelniczkach i eremitkach, żyjących samotnie hen hen… no błagam! Toż to na pewno mało kobiece 😉

Kocha książki, czyta, wciąż szuka nowych (książek)

Kobiety sa:

OPIEKUŃCZE

PRZEBOJOWE

UDUCHOWIONE

⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

Najpierw pomyślałam, że trudne to zadanie, bo przecież każda z nas jest jest inna.. ale potem pomyślałam o sobie, mamie, babci, bliskich mi kobietach… Łączy nas wiele, dużo więcej niż ta trójeczka. W nieprzypadkowej kolejności:
1. SIŁA . To o mężczyznach zwykło się mówić, że są silni, silniejsi od kobiet. Ale to nie jest tak. Prawdziwa siła to nie tylko fizyczna zdolność do wykonywania ciężkiej pracy. Siła zaczyna się w głowie. To umiejętność przejścia i przetrwania w sytuacjach trudnych, umiejętność mobilizacji i walki do końca i mimo wszystko. Siła psychiczna u kobiet jest niebywała. To stąd bierze się siła fizyczna. Często dajemy z siebie więcej niż byłybyśmy sobie w stanie to wyobrazić. Sytuacje ekstremalne wydobywają z nas tajemnicze super moce.
2. MĄDROŚĆ. W dziejach świata nie brak jest wybitnych kobiet, choć jak wiadomo nie było im łatwo przebić się przez mur nierównych szans. Dzisiaj na każdym kroku spotykamy kobiety odnoszące sukcesy w nauce, czy biznesie. Ale ja chciałam zwrócić uwagę na zupełnie inny rodzaj mądrości, nazywanej zwyczajowo i kolokwialnie – mądrością życiową. Dla mnie to taka mieszanka doświadczenia, niebywałej intuicji i inteligencji. Nie bez powodu często mówi się o istnieniu właśnie kobiecej intuicji. Warto zaznaczyć, że nie chodzi tu o jakieś magiczne umiejętności przewidywania przyszłości, ale o bardzo dobrze rozwinięte umiejętności obserwacji i odczuwania. Kobiety od lat wykorzystują te zdolności po prostu w codziennym życiu. Ale dzięki temu rodzajowi mądrości kobiety są również świetnymi strateżkami czy też pionierkami w wielu dziedzinach.
3. WRAŻLIWOŚĆ. Kobieca wrażliwość różni się od męskiej. Nie jest lepsza ani gorsza, jest po prostu inna, np. kobiety z reguły są bardziej wrażliwe na odczuwanie emocji. Szczególny rodzaj empatii, wyjątkowa umiejętność odbierania, jak i okazywania uczuć to nasza szczególna moc. Tym samym chcę obalić stereotyp, że wrażliwość to słabość. Jest zupełnie odwrotnie. Wrażliwość daje niezwykłą siłę, dzięki której można zdziałać więcej. Szczególnym przykładem tego jest wrażliwość matki – ogromna, głęboka. Ale każdy to wie, że matka to nie jakaś tam gołębica, każda matka to lwica!

PS. W przypadku wyróżnienia baaaardzo proszę pierwszy tom bestsellerowego leksykonu wybitnych kobiet-pionierek!

3 najwazniejsze cechy kobiety: intuicja, waleczność i zaradność. Każda z nas sobie poradzi w trudnych momentach życiowych!

3 cechy kobiet wg mnie: OPIEKUŃCZOŚĆ, EMPATIA I WIELOZADANIOWOŚĆ (multitasking, czego faceci kompletnie nie potrafią). Może tym razem uda się wygrać. Pozdrawiam inne kobiety w dniu naszego święta.

Wielozadaniowość, troskliwość i siła!

– mądrość
– miłość
– siła

Kobieta jest:
– pomysłowa- gdy moja córka podczas chorobowego siedząc z tatą w domu pyta mi się „mamo zanim wyjdziesz do pracy powiedz co mam dziś robić aby się nie nudzić?”
– empatyczna- aby ze zrozumieniem ocierać dziecięce łzy
– nurkująca pośród półek w bibliotece i wyszukująca ciekawe książki na popołudnia i wieczory dla córki. Najlepsza rekomendacja to ta, gdy ledwo po wejściu do domu już córka krzyczy „mamo, poczytaj mi … (tu podaje tytuł aktualnie czytanej przez nas książki)”. A te znajduje m.in. właśnie na tym blogu 🙂
– i także wielokrotnie powtarzane tu cechy tj: miłość, wielozadaniowość.

1. Miłość
2. Wytrwałość
3. Eteryczność

Kiedyś ktoś powiedział, że wszystko co kiedykolwiek napisano na temat kobiety jest prawdą. Bardzo się pod tym zdaniem podpisuję. Znamy własną wartość, jesteśmy skłonne do prowadzenia dialogu i potrafimy dążyć do kompromisu. Mój mężczyzna dodałby jeszcze, że trudno nas czasami zrozumieć:)

Ależ wspaniałych cech tutaj… żeby chociaż tak połowę można było kupić na zapas 😉 mi by się cierpliwość przydała na pewno 😉
…ale wracając do pytania…
multizadaniowość (nowe słowo?) … – wiele rzeczy jednocześnie przy wielu innych sprawach obok możemy ogarnąć…żaden mężczyzna tego nie dokona – oczywiście nie umniejszając mężczyznom w dniu ich święta 😉 …
co dalej… cierpliwość – do wszystkiego … i wszystkich wokół 🙂 …
świadomość własnego ja i umiejętność pamiętania o sobie – bo szczęśliwa kobieta to szczęśliwa żona, mama… 🙂 powodzenia 🙂

Choć kobieta wiele cech ważnych posiada,
To wybrać trzeba trzy najważniejsze, z których się składa.
Ach choć wybór nie jest to prosty,
To moim zdaniem są takie trzy najważniejsze mosty.
Lub filary kobiecości – jak kto woli,
Jak dla mnie mają charakter kobiecych symboli.
Każdy z nich to magia niepojęta,
Nie mają tych zdolności nasze chłopięta.
Pierwsza ta cecha to emocjonalność!
Dla wielu podchodząca pod nienormalność.
Mówią czasami – istna wariatka,
Tylko brakuje jej w głowie kwiatka.
Lecz co jest złego w prawdziwej twarzy,
Większość o takiej już tylko marzy.
Niedawno płakałam teraz w głos się smieję!
Za chwilę złości ogniem zazieję.
Na twarzy wszystko widnieje,
co aktualnie w sercu się dzieje.
Nie licz tu na logiczność,
To kobieca jest autentyczność.
Opiekuńczość to dla mnie druga cecha.
Dla każdego znajdzie sie jakaś pociecha.
Ta opiekumczość to ciepło najczystsze,
A w nim jest miłość – uczycie najprawdziwsze.
To płomień ogniska domowego,
To azyl od błedu życiowego.
Tu nie ma miejsca na ocenianie,
Tu jest cierpienia skutki zwalczanie.
Tu jest ciepła zupa i herbata na smutki,
Oraz cichutkiej kołysanki szeptane nutki.
Trzecia najważniejsza i największa:
Intucja – ona jest najpotężniejsza.
Dzieki niej jesteśmy mądre Baby,
I rozumiemy lepiej nasze małe szkraby.
Nadprzyrodzoną siłę poczuć możemy,
I z niej kożystać, kiedy tylko chcemy.
Są tacy co twierdzą – to zwykłe przeczucie,
Lecz my dobrze wiemy, że większe jest te uczucie.
To nie jest żaden mechanizm psychologiczny,
To jest nasz świat metafizyczny.
I właśnie taki niech pozostanie,
A kobiecość wielką tajemnicą zostanie…

Wyrozumiała – stosownie do sytuacji
Zdecydowana – w ważnych sprawach
Kusicielka – w nocnej aranżacji

Ogłaszamy, że w naszym konkursie nagrodę zdobywa Autorka komentarza:
KAROLINA 8 marca 2018 at 20:03
Czekamy na adres 🙂

Bardzo Wam dziękujemy za wszystkie piękne komentarze! Jesteście niesamowite!

Najwyraźniej to ja 🙂 Jestem zaskoczona i wzruszona, poniewaz czytałam wiele z wypowiedzi, ktore sie pojawiły i piękne zdania zostały napisane. Sama chyba nie umiałabym podjąć wyboru. Pozdrawiam serdecznie 🙂

Zostaw komentarz