“100 zabaw z lisem Fisem” Kapitan Nauka

"100 zabaw z lisem Fisem" Kapitan Nauka

Wakacje powoli dobiegają końca, plaża się wyludnia, dni są coraz zimniejsze…. zaczynamy myśleć o powrocie do domu. Najwyższa pora żeby trochę poćwiczyć główki przed powrotem do przedszkola i szkoły 🙂

Dziś prezentujemy Wam nasze odkrycie – zestaw z zabawami dla dzieci w przedziale wiekowym 5-6 lat.

“100 zabaw z lisem Fisem” od Kapitana Nauka to pakiet składający się ze sztywnych śliskich kart z zadaniami, flamastra suchościeralnego i książeczki pełnej rebusów, krzyżówek i labiryntów. Całość zapakowana jest w sztywną solidną walizeczkę.

Książka i karty zawierają łącznie 100 zabaw z zadaniami ćwiczącymi logiczne myślenie, liczenie w obrębie 10, czytanie podstawowych słów, spostrzegawczość oraz pobudzają dziecięcą kreatywność i wyobraźnię. Zaproponowane tu zadania pomagają dziecku doskonalić kompetencje matematyczne, logiczne i językowe, są dostosowane do możliwości pięcio i sześciolatków. Przy projektowaniu ich Autorki użyły swojego doświadczenia w pracy z małymi dziećmi, obie są czynnymi nauczycielkami.

Flamaster dołączony do zestawu jest w kolorze czarnym. Możemy łatwo zetrzeć go z kart i spróbować jeszcze raz. To sprawia, że karty są wielorazowego użytku. Dzięki temu mogą one również służyć wielu dzieciom, być przekazywane z rąk do rąk. Tylko książeczka jest jednorazowa. Flamastry w różnych kolorach można ewentualnie dokupić.

Dodatkowym atutem zestawu jest to, że wszystkie zadania są związane z lasem i jego mieszkańcami. Przy okazji zabawy dziecko poznaje gatunki drzew, zwierząt oraz uczy się je nazywać, rozpoznaje ich pożywienie i zwyczaje.

Wspólne rozwiązywanie zadań z lisem Fisem to dobra zabawa i czas, który zaprocentuje w przyszłości 🙂

Świetny jest ten zestaw, idealnie sprawdza się w domu, podróży i nawet na plaży 🙂 Polecamy!

tytuł: “100 zabaw z Lisem Fisem”

autorki: Bożena Dybowska, Anna Grabek

ilustracje: Danka Fukowska

Wydawnictwo Edgard, 2016, Kapitan Nauka

36 kart, książka z zadaniami oraz flamaster suchościeralny

dla dzieci w wieku: 5-6 lat

cena okładkowa: 34,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Comments (4)

Dzień dobry, pytanie poza marginesem – skąd ten sweter?

czy to pytanie podchwytliwe? 🙂 …bo z szafy 🙂 a marka z metki Tu https://www.facebook.com/tuclothing/

Zostaw komentarz