Celestynka. Gwiazda na nocnym niebie – historia dziewczynki z zapałkami oczami… zapałki

Celestynka. Gwiazda na nocnym niebie

Na pewno znacie baśń Hansa Christiana Andersena pod tytułem “Dziewczynka z zapałkami”, ale czy zastanawialiście się kiedykolwiek, jak ta historia wygląda z perspektywy nie dziewczynki, a zapałki?

Dziś prezentujemy uroczą, zaskakującą i wzruszającą książkę zatytułowaną”Celestynka. Gwiazda na nocnym niebie”. To nowość w katalogu wydawnictwa Tekturka.

Tytułowa bohaterka, Celestynka, mieszka w ciemnym pudełeczku, przytulona do koleżanek. Tak! Celestynka jest zapałką. Codziennie myśli o swoim przeznaczeniu, chce zapłonąć w wielkim celu, błyszczeć po wsze czasy, niczym gwiazda filmowa. Marzy o prawdziwej zapałkowej karierze. Jej ekscytacja miesza się z lękiem. Przecież każda z zapałek, mieszkających w tym pudełku wie, że mnóstwo z nich zostaje połamana, zanim zdążą się zapalić.

Uwielbiam książki dla dzieci, w których można spojrzeć na świat oczami zaskakującego bohatera. To zawsze niesamowita przygoda rozbudzająca wyobraźnię i wrażliwość.

Nie znajdziecie tu dużo tekstu, za to ogromną ilość treści. Wymowne ilustracje mówią więcej niż tysiąc słów. Historia jest nostalgiczna i na pewno spodoba się rówież dorosłym.

Ta książka jest przepięknie wydana, robi naprawdę wrażenie i idealnie nadaje się na prezent. Duży format zbliżony do A4, twarda oprawa, lakier wybiórczy na okładce oraz… nietypowe pudełko z bardzo grubej tektury, z którego książka wysuwa się, niczym pudełko zapałek. Na okładce znajduje się ilustracja przedstawiająca śpiące obok siebie zapałki. To sprawia, że wysuwając książkę z okładki, ma się wrażenie otwierania pudełka zapałek w rozmiarze king size.

Ilustracje Marie Desbons są niezwykle ciepłe, malarskie i kolorowe. Nie mieliśmy dotąd okazji spotkać się z ilustracjami tej artystki w książce dla dzieci wydanej w Polsce, za to znamy ją z grafik na zabawkach ukochanejgo Djeco.

Zobaczcie ją w środku, jest piękna!

tytuł: Celestynka. Gwiazda na nocnym niebie

tekst: Gaëlle Callac

ilustracje: Marie Desbons

tłumaczenie: Martyna M. Lemańczyk

wydawnictow: Tekturka, 2018

objętość: 28 stron

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 44,99 zł

Reklama

Zostaw komentarz