To, o czym dorośli Ci nie mówią – genialna seria popularnonaukowa dla dzieci

To, o czym dorośli Ci nie mówią - genialna seria popularnonaukowa dla dzieci

TADAM! Nasze najnowsze odkrycie naukowe 🙂 To, o czym dorośli Ci nie mówią – genialna seria popularnonaukowa dla dzieci, ukazuje się na naszym rynku od kilku dobrych lat i wciąż trwają prace nad nowymi odcinkami!

Dotychczas ukazało się pięć tomów, a każdy kolejny jest niesłabnąco wciągający, ciekawy i dowcipny. Jak zapowiada wydawnictwo Publicat, szósty tom jest w przygotowaniu i będzie dotyczył Klimatu 🙂

Autorami serii są Boguś Janiszewski i Max Skorwider, którzy stworzyli kapitalny duet.

Zdaje się, że talenty obu panów świetnie się uzupełniają i idealnie ze sobą współgrają, tworząc mieszankę wiedzy i humoru 🙂

Boguś Janiszewski to spokojny, poważny, z podejściem pedagogicznym nauczyciel w szkole, za to Max Skorwider to zawsze wesoły, żywiołowy artysta, wykładowca na Uniwersytecie Sztuk Pieknych w Poznaniu. Obaj uczą i mają niesamowitą zdolność przekazywania wiedzy w sposób przystępny! To idealnie, że jeden operuje tekstem, a drugi rysunkiem!

Często zdarza się, że świetne książki powstają dzięki impulsowi, jaki autor otrzymuje od własnego dziecka. Tak było i w tym przypadku! Otóż, Boguś Janiszewski postanowił napisać pierwszą swoją książkę dla dzieci o ekonomii, zamęczany przez syna Stasia ciągłymi pytaniami. Po sukcesie tej, przyszła pora na kolejną i kolejną 🙂 Teraz czekamy na więcej, a Waszej uwadze polecamy co następuje w kolejności ukazywania się na rynku 🙂

EKONOMIA. To, o czym dorośli Ci nie mówią

tekst: Boguś Janiszewski, ilustracje: Max Skorwider, wydawnictwo: Publicat, 144 strony, dla dzieci w wieku: 10+

Z tej książki dowiecie się skąd się biorą pieniądze i dlaczego zawsze mamy ich za mało, dlaczego są różnice w wynagrodzeniach różnych osób, co to są podatki i po co one są oraz wiele innych zagadnień związanych z trudnym słowem “ekonomia”. To najzabawniejsza książka o tej tematyce, z jaką kiedykolwiek mieliśmy do czynienia.

Polityka. To, o czym dorośli Ci nie mówią

tekst: Boguś Janiszewski, ilustracje: Max Skorwider, wydawnictwo: Publicat, 144 strony, dla dzieci w wieku: 10+

Po co jest władza i jak ją zdobyć? Przed czym chroni konstytucja? Skąd państwo bierze pieniądze i naprawdę wiele innych zagadnień związanych z polityką, zostało omówione w tym tomie. Przezabawnie, błyskotliwie i baaaaardzo przystępnie podana wiedza.

Mózg. To, o czym dorośli Ci nie mówią

tekst: Boguś Janiszewski, ilustracje: Max Skorwider, wydawnictwo: Publicat, 152 strony, dla dzieci w wieku: 10+

Tu duet Autorów postanowił omówić mózg, czyli najbardziej skomplikowany obiek we wszechświecie oraz procesy, które w nim zachodzą. W tej książce znajdziecie odpowiedzi na tak fascynujące pytania jak skąd się wzięło myślenie, dlaczego czasem skrótowo myślimy, kiedy mózg działa dobrze, a kiedy szwankuje i na wiele wiele innych.

Kosmos. To, o czym dorośli Ci nie mówią

tekst: Boguś Janiszewski, ilustracje: Max Skorwider, wydawnictwo: Publicat, 152 strony, dla dzieci w wieku: 10+

Fantastyczna, pełna ciekawostek, dowcipu i wiedzy, książka, dzięki której udacie sie w kosmiczną podróż. Po lekturze tej ksiązki takie pytania jak skąd się biorą galaktyki, dlaczego kosmos tak wygląda czy wszechświat się kiedyś skończy, nie będą już dla Was tajemnicą 🙂

Sztuczna inteligencja. To, o czym dorośli Ci nie mówią

tekst: Boguś Janiszewski, ilustracje: Max Skorwider, wydawnictwo: Publicat, 152 strony, dla dzieci w wieku: 10+

Najnowszy tom, który w zabiera czytelników w podróż po świecie nowych technologii. Po co ludziom sztuczna inteligencja, co będziemy robić, gdy maszyny zrobią już za nas wszystko, w czym nadal jesteśmy lepsi i wiele wiele więcej!

Reklama

Zostaw komentarz