KOSTEK – seria książek o niesfornym psie

KOSTEK - seria książek o niesfornym psie

KOSTEK – seria książek o niesfornym psie i jego skarpetkowym przyjacielu znowu się rozrosła. Razem to już osiem części, które możemy czytać dzięki wydawnictwu Debit.

Pisaliśmy już o nich, gdy ukazywały się poprzednie odcinki, ale dla tych którzy nie mieli okazji ich poznać… głównym bohaterem historii jest piesek, który wabi się Kostek. Jest okrąglutki, niewielki, nosi bluzeczkę i berecik 🙂 Wraz ze swoim przyjacielem, Panem Skarpetką, mieszka w domu Państwa Wyglansowanych, a gdy ci tylko wyjdą do pracy… Kostek robi sobie różne wycieczki.

Dzieci uwielbiają wyobrażać sobie co robią ich zabawki gdy nie ma ich w domu… podobnie jest ze zwierzętami. To właśnie na tej tajemnicy oparty jest pomysł tej serii. Pies w każdym odcinku ma inną zwariowaną przygodę, która kończy się chwilę przed powrotem właścicieli do domu.

W najnowszym odcinku, zatytułowanym “Kostek na planie filmowym” towarzyszymy bohaterom w, zdawałoby się, zwykły czwartkowy poranek. Pies zaraz po rozwieszeniu prania postanowił rozstawić trampolinę w ogródku i sobie poskakać, lecz szybko okazało się, że gdy wyskakuje się bardzo mocno, można zobaczyć okolicę z zupełnie innej perspektywy. I właśnie będąc wysoko nad ziemią Kostek odkrywa, że na ich spokojnej ulicy, alei Merdusia, wszeie są rozstawione reflektory i puchate mikrofony. Pewnie domyślacie się co się stało…. Kostek znalazł się w samym sercu planu filmowego i dzień okazał się pełen wrażeń… nie tylko dla niego 😀

Wielką zaletą serii o Kostku jest po pierwsze kieszonkowy format i miękka orawa. To sprawia, że ksiązki są lekkie i dają się wszędzie zabrać, nawet do kieszeni. Już na wstępie autor zachęca, by czytać je gdziekolwiek się ma ochotę i by się nie przejmować, jeśli się trochę zniszczą – przecież to dowód, że były w użyciu i że się podobały czytelnikowi.

Tekstu jest niewiele, czcionka jest spora – to sprawia, że z tymi książkami świetnie sobie poradzą początkujący czytelnicy i dość szybko zdobęda sukces czytelniczy 🙂 Nawet mało wprawie będą w stanie przeczytać całą książkę!

Akcja jest dość dynamiczna, ilustracje śliczne i przede wszystkim śmieszne… ciężko tu się znudzić, zatem bardzo polecam serię zwłaszcza dla dzieci, które dopiero rozpoczynają przygodę z samodzielnym czytaniem.

Kostek to autorska seria brytyjskiego twórcy. Alex T. Smith nie tylko pisze przygody pieska, ale również je ilustruje. Wewnątrz książki jest słowo od autora wraz z jego portretem. Na zdjęciu został przedstawiony z malutkim psem na kolanach… ciekawe czy to właśnie ten konkretnie piesek jest inspiracją dla autora 🙂

tekst: Alex T. Smith
ilustracje: Alex T. Smith
tłumaczenie: Anna Niedźwiecka
objętość: 96
cena okładkowa: 16,90 zł
wydawnictwo: Debit, 2019
dla dzieci w wieku: 6+

Reklama

Zostaw komentarz