„Lolek” Adam Wajrak

Lolek Adam Wajrak

Prezentujemy najnowszą powieść dla młodego czytelnika Adama Wajraka. To „Lolek”, wydany niedawno nakładem oficyny Agora.

Zaprosiliśmy do sesji zdjęciowej naszego prywatnego „Lolka”, który kilkanaście miesięcy temu trafił do nas ze schroniska! Bo o tym właśnie jest ta książka… o tym, że przyjaciela czy członka rodziny się nie kupuje, że schroniska są pełne cudownych psów, że pies to wielka odpowiedzialność i największy przyjaciel!

Lektura, z całą pewnością, poruszy nawet największych kociarzy 🙂 oraz każdego wrażliwego człowieka, niezależnie od wieku.

Ale uwaga! Ciężka droga psiaka do odnalezienia swojego człowieka może być drastycznym przeżyciem dla małego dziecka, więc nie czytajcie jej swoim dzieciom zbyt wcześnie. Myślę, że to lektura wywołująca intymne, mocne przeżycia i przeznaczona raczej dla tych, którzy już samodzielnie czytają.

Adam Wajrak jest dziennikarzem i przyrodnikiem, mieszka w Puszczy Białowieskiej i jest przyjacielem zwierząt. Pies, który pojawił się niespodziewanie w jego życiu stał się pierwowzorem głównego bohatera tej książki. W powieści naprzemiennie czytamy rozdziały pisane z perspektywy zwierzęcego bohatera i człowieka.

Kapitalnie z tekstem współgrają ilustracje Mariusza Andryszczyka, którego prace prezentowaliśmy już przy okazji „Rutki” Joanny Fabickiej i możecie do tego wrócić tu!

„Lolek” to książka, której się nie zapomina. Zostaje w pamięci! Moc ma taką, jak „O psie, który jeździł koleją”, ale kończy się happy endem.

Lolek Adam Wajrak

Lolek Adam Wajrak

Lolek Adam Wajrak

Lolek Adam Wajrak

Lolek Adam Wajrak

Bardzo rzadko zdarza mi się to robić, ale przy lekturze tej książki, kilkakrotnie zaznaczałam sobie złote myśli z tekstu. Te dotyczące psiej wierności i oddania zapadły mi w pamięć najbardziej, a oto jeden z nich:

cytat o psie

tytuł: „Lolek”

tekst: „Adam Wajrak

ilustracje: Mariusz Andryszczyk

wydawnictwo Agora, 2017

138 stron

dla dziec 6+

cena okładkowa 29,90 zł

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. TosiMama napisał(a):

    Świetna książka! Wzruszająca i mądra.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *